Blog

NBA tarihinin en haz edilmeyen oyuncuları

NBA'in en haz edilmeyen 5 oyuncusu

Amerikan Basketbol Ligi ya da bilinen adıyla NBA’de bu geceden itibaren üç gece boyunca All-Star haftasonuna gerçekleşecek. Dünya spor tarihinin, Amerikan Ulusal Futbol Ligi finali olan Super Bowl’dan sonra en fazla izlenen ve beklenen spor olayıdır diyebiliriz. All-Star haftası gelmiş iken NBA tarihinde en haz edilmeyen 5 oyuncuyu sizlere sunuyorum.

Öncelikle belirtmeliyim ki bu adamlardan haz edilmemelerinin en büyük sebepleri kimi zaman rakiplerine karşı gerçekleştirdikleri gaddar savunmalar, kimi zaman fazla konuşup “trash talk” rakibi raydan çıkartmalar, kimi zaman insanlık dışı yapılan hareketlerle oyunculara karşı ego tatmini gerçekleştirmeleri ve de bütünüyle provokasyona odaklı oyun şekilleridir bu yüzden bu listeye baktığınızda yer yer şaşırabilir yer yer de aynen diyebilirsiniz.

5- Ron Artest (Metta World Peace)


Birçok takımda forma giymiş ve her takımında bir ya da birkaç kez rakip oyuncularla kavgaya girmiş bir isimdir Ron Artest ya da Metta World Peace Indiana forması giyerken Detroit maçında çıkartmış olduğu kavga ile NBA tarihinin en büyük kavgasına sebep olmuş ve uzun bir süre alkol satışının yasaklanmasına sebep olmuştur.

4- Bruce Bowen


Uzun süre San Antonio Spurs forması giymiş olan Bruce Bowen bir takımın başına gelebilecek en güzel şeylerden biriydi. Köşelerden bulduğu atışlar, süper yıldızlara gerçekleştirdiği aşırı sert savunma ve ardından girdiği söz dalaşı ile rakibini ekarte etme konusunda uzman olan bir isimdi ki kendisi ciddi anlamda rakip takım taraftarlarınca hiç haz edilmeyen bir insan olmuştur.

3- Vince CarterVince Carter, 90’lı yıllarda NBA draftına katılmış aktif olan son iki oyuncudan biri. Uzun yıllar giydiği Toronto Raptors formasının ardından kariyer bitimine doğru bir sürü takım gezse de hala sinir bozmaya devam ediyor. Yaptığı inanılmaz smaçlarla tarihe geçmiş olsa da söz dalaşları, sakat numarası yapıp katılmadığı antrenmanları ve rakibi küçük düşürmeye yönelik gerçekleştirdiği smaçlarıyla en haz edilmeyen oyuncular arasında yer alıyor.

2- Karl MaloneTek talihsizliği Jordan’lı Chicago’nun yükselerek en üst seviyeye çıktığı dönemde basketbol adına elinden gelen her şeyi yapmış olsa da şampiyonluk tadamamış olmasıdır.  Utah Jazz efsanesi olan Postacı lakaplı Malone tarihin en çok sayı atan isimlerinden biri olması ile birlikte sert bir oyuncu olması yüzünden haz edilmeyen isimler arasında yerini almıştır.

1- Dennis RodmanMichael Jordan’ın en aykırı takım arkadaşıydı Dennis Rodman. Tuhaf saç rengi tercihlerinin yanı sıra imzasını attığı ilginç evlilikler, taraftarlar ve koçları ile girdiği tartışma ve kavgalarına ek olarak rakibinde bir duruma sinir oluyorsa o konuda tepki göstermekten çekinmeyen bir isimdi ve bu yüzden de fanlarının sayısı oldukça fazla olmuş olsa da kendisinden nefret edenlerin sayısı da oldukça fazlaydı.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..