Blog

aeden kitap hakkinda bilinmesi gerekenler

Ne Okusak - AEDEN

Fi-Çi-Pi Serisi bozmak istemezdim ama şu sıralar Aeden baya popüler , adı çok duyuluyor ki duyulmayı da hak eden bir kitap kendisi. Önce Aeden'den bahsedelim bir sonraki hafta Pi geliyor , hem de tüm gerçekleriyle!! Harika bir son nokta olmuş Pi benden söylemesi :) Gelelim Aeden'e,

Aeden

Bir dünya hikayesi...

Kitabın ismini görenleriniz demiştir belki ,ne bu Aeden diye ?

Merak etmeyin Aeden, fi,çi,pi'de ki gibi bir sayı falan değil. Aeden bir gezegen. Değişik , kendinize özgü özellikleri olan , farkındalıklı canlılar ile dolu olan bir gezegen hemde. Ana kahramanlarımız, Numi ve Sonje. İsimleri bile çok garip değil mi? İlk önce  biraz tuhaf geliyor ,nasıl bir canlı oldukları şekillenmiyor kafamızda ama okudukça oturuyor merak etmeyin. İkisi de birbirinden deli dolu , meraklıdır. Kendi başlarına iş almaları sonucu Dünyamıza geliyorlar. Bu kısımda sanki kendinize dıştan bakıyormuş gibi hissediyorsunuz. Bizlerin şeker yemesini özellikle çok yadırgıyorlar. "Bu insansılar kendilerini zehirleyecek,öldürecek şekeri nasıl yerler??? Hatta nasıl yavrularına yedirirlerr!!!" Gibi şaşkınlıklarla karşılaşacaksınız bol bol.

Kitabı okurken etkisinde kalacaksınız büyük ihtimalle , kırmızı ışıkta karşıya geçen insanları görünce benim kafamda sonje "Bu insansılar neden kendilerini tehlikeye atmaya bayılıyor!"diyordu .

Ayrıca Aeden gezegenindeki birbirinden farklı canlı türleri de gözlerimizi fal taşı gibi açtırıyor. Farklı canlılar , mekanlar ile dolu bir gezegen...

Yaptığımız yanlışları, kendimizi, dışardan bir gözle görmemiz ancak bu kadar güzel ve akıcı anlatılabilirdi. Bu hikaye de okuduğumuz çoğu kitaba benzemiyor oldukça özgün bir tarzı var.Kitabın kalınlığı asla sizi korkutmasın , o kadar bağlanıyorsunuz ki karakterlere kitabı elinizden bırakamayacaksınız eminim:) 

Kitabın verdiği birçok mesaj var. Mutlaka size dokunan bir mesaj bulacaksınız. Kaleminiz yanınıza olsun okurken muhakkak :) 

Benim okurken çok zevk aldığım , bir çırpıda bitirdiğim , güzel mesajlar aldığım bir kitap oldu. Umarım sende okuyup beğenir ve kitaptan mesajlarını alırsın :) 

Sevgiyle...

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Özalp TORLAK

Özalp TORLAK

[email protected]

Yaşar Üniverstesi / Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..