Blog

Ne Okusak - Atarlı Evliya

Ne Okusak - Atarlı Evliya

atarlı evliya

Hepimiz mutlaka görmüşüzdür biyografisine yaşam koçu, terapist, melek terapisi vs. yazanları. Peki nedir bunlar, neden varlar, nasıl birden bu kadar çok sayıları arttı, bize gerçekten yarar sağlıyor mu yoksa daha çok bizden uzaklaştırıyor mu? İşini iyi yapanlar mutlaka vardır kesinlikle onlara lafım yok ama bu işin şaklabanlarının da arttığını düşünüyorum. İnsanların zor anlarından faydalanıp kendini kahraman gibi gösterip onu bulunduğu zorluktan çıkardığını zanneden bir kesim var. Yaptıklarının etik, doğru, asıl amaca hizmet etmediğini bile bile bu tarz spiritüel yaklaşımları kullanmaları da hiç hoş değil açıkçası. Neyse kitaba gelelim galiba yazarımız da bu tarz bir düşünceden başlayarak ele aldı kitabı. Çünkü kitap size resmen “ ya arkadaşları ne bu çakralar, reikiler, bilinçaltı zımbırtıları, melekler vs. bir sürü şey çıktı, gerçekten gerekli mi? Gelin bir şu olayı anlayalım.” Spiritüelliğe giriş ile başlamış, dişil-eril enerjiden, egodan, korkudan, bilinçaltından, çakralardan bahsetmiş sonra da sadede gelelim diyerek hepsini toplamış.

 

 

“Sen tanrısal bir varlıksın. O’nunla doğrudan bağlantın var. Bundan daha yüce bir durum da yok! Başka hiç kimseye, başka hiçbir varlığa ihtiyacın yok. Ve kalbin, O’na ulaşmakta ihtiyaç duyduğun tek araç! Sen hep haklıydın, yine haklısın ve hep haklı olacaksın. Sen asla suç işlemedin ve işleyemezsin de zaten. Sadece bazı şeyleri fark edemedin o kadar. Ama artık edeceksin ve kuşlar gibi özgür olacaksın!”

Sürükleyici ve samimi bir dille anlatmış okurken kesinlikle sıkmıyor hatta çok konuşulmayan konular olduğu için daha ilgi çekici bile gelebilir bazılarınıza. Spiritüellik, melekler falan dedik ama kitapta ütopik şeyler yok aksine günlük hayat örnekleri vererek daha somutlaştırmış kavramları.

“ Araban olduğu için değerlisin sanma. Sağlıklı olduğun içinde de değerlisin sanma. İyi bir ailen olduğu içinde değerli değilsin. Sen sadece sen olduğun için değerlisin. Şartsız, koşulsuz. Çünkü sen Allah’ın bir ifadesisin. Bundan daha büyük bir değer var mı? Bu değişir mi? Asla değişmez. Sen hep tanrının bir parçası idin, hepte öyle olacaksın. O zaman gidip de boş şeylere bağlama değerini.”

Eğer seninde kafan bu konularda karışıksa ya da bu tarz yaklaşımları merak etmeye başlamışsan senin için güzel bir kitap olabilir. Ama yok ben bunları biliyorum diyorsan basit bir kitap olur senin için.  

Kendini keşfedip kendi kahramanın olman dileğimle…

İyi okumalar

Berna İnci

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..