Blog

Kedi gibi dusunmek ve davranmak

Ne Okusak - Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak

“Kediler bizi ezelden beri büyüler. Onları gözlemler ve anlamaya çalışırsak o güçlerinde, tavırlarında,özelliklerinde, alışkanlıklarında, küçük deliliklerinde yani huzur içinde yaşamaya ve mutlu olmaya dair yeteneklerinde büyülübirşeyler olduğunu görürüz.”

Özgür, sakin, meraklı, gözlemci minik dostlarımız olan kedilere gelin biraz daha farklı bir açıdan bakalım. Onların yaşam tarzlarına, hareketlerine bakarak kendimize bir şeyler çıkaralım. Bir hayvandan mı ders çıkaracağım demeyin, kediler bilge hayvanlardır. Hatta bazı kişiler kedilerin bu dünyadan olmadıklarını bile söyler. Kedilerin davranışlarını, tavırlarını anlamak için oldukça yerinde bir kitap olmuş.

İnsan kediyi anladığı ölçüde uygarlaşmıştır.-George Bernard Shaw

Yazarımızın ilham kaynağı: Kedisi Ziggy. Yazarımız evinde beraber yaşadığı kedisi Ziggi’yi gözlemleyerek kendi yaşamımıza uyarlamamız gereken noktaları tespit etmiş ve bunları bize aktarmış. Özellikle özsaygı, özgüven konularında;  kendimizi sevme konusunda, önce ben demek konusunda kediler aslında bizlere en büyük yol gösterici. Bir kediniz varsa eğer yazarın demek istediklerini çok daha rahat anlar ve başka bir bakış açısıyla yaklaşabilirsiniz artık olaylara.En basitinden örnek vermek gerekirse, kediler uyandıklarında bizim gibi paldır küldür yataktan kalkmazlar. Yavaşça gözlerini açarlar ve gerinmeye başlarlar. Güzelce gerindikten sonra biraz daha yataklarında keyif yapıp hazır olduklarında kalkarlar. Oysa biz insanların çoğu alarm sesi ile söylenerek hemencecik kalkarız yataktan. Bu konuda bile kediyi örnek alsak güne kesinlikle iyi bir başlangıç yapmış oluruz.Kitapta kedilerin davranışları, huyları ve daha pek çok özellikleri ile ilgili bilgiler mevcut. Kitabımız gayet akıcı ve yalın bir dil ile yazılmış. Ayrıca kediler ile ilgili söylenmiş  güzel sözlerimiz ve sonunda da minik bir testimiz  yer alıyor.Bir kedi sever iseniz, kedilerin davranışlarını garip bulup biraz daha bir şeyler öğrenmek ve bu doğrultuda bakış açınızı değiştirmek istiyorsanız bu kitap tam size göre.

Sevgiler...

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Berna İnci

Berna İnci

[email protected]

NKÜ | nutrition and dietetic

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..