Blog

Ek gelir neden yaratmalıyız?

Neden Ek Gelir Elde Etmeliyiz?

Büyük şirketler neden farklı farklı sektörlerde işler yaparlar hiç düşündünüz mü ? Ya da büyük bir firmanın , gidip küçük işletmeler açmak konusunda çalışmalar gerçekleştirmesi konusu? Biz söyleyelim arkadaşlar, bu taktik onlar için can simidi taktiğidir.

Şimdi gelelim konumuza, öğrenciyseniz, ailenizin verdiği harçlıklarla ona ek olarak da büyük birçoğunuz KYK kredinizle geçiniyorsunuzdur. Hadi çalışıyorsunuz diyelim , sadece şirketinizden aldığınız maaş iledir o halde. Bu da tek bir yerden gelen ve garantisi olmayan bir şeyden beklentimiz olduğunu gösterir. Yani olası bir hatada KYK yatmazsa , ya da anlık bir hareketle işinizden olursanız bundan sonra parasız kalmanıza sebep olabilir. 

Aslında tüm bunların özeti kendinizi güvence altına almaktır denilebilir. Diğer yandan zaten güvendeyim diyorsanız da birikim yapmak adına yine size fayda sağlar. Bu fayda sizlerin hayat standartlarını geliştirmeye yarar, kendinizi maddi konularda tedirgin etmemenizi sağlar ve daha bir sürü etkisi söz konusudur.

neden ek gelir elde etmeliyiz

Bunun için küçük adımlar atmanız en doğrusu olacaktır. Öncelikle ilgi alanlarınızın farkına varmanız ve de sonrasında basit olanlarına odaklanmanız gerekir. Sonrasında ilgi alanlarınızı küçümsemeden onlarla ilgili bugüne kadar yapılmış olan ticaretlere odaklanın ve üzerine devam edin. Mesela aylık , yıllık modayı dahi takip edin, çünkü günümüzde dövizden dolayı özellikle konfeksiyon ürünlerinin fiyatları oldukça arttı ve belki de içinizde örgü yapabilecek birileri dahi mevcuttur. Emin olun az maliyetle oldukça fazla satış yapabilirsiniz.

Dünya üzerinde ek gelir konusunda en fazla çalışmayı Amerikanlar yapıyor. Amerikan halkının büyük çoğunluğu geçinmek için ek işler yapıyor. Neye merakınız varsa, o konuda boş zamanlarınızda kendini geliştirip hobinizi nakite çevirebilirsiniz.

İş konusunda neler yapabilirim diye merak ediyorsanız , bu konuda sizler için bir sürü alternatifi aşağıda yer alan görsele tıklayarak bulabilirsiniz!


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..