Blog

Neredeyse 9 Yaşında ve Üniversiteden Mezun Olamsına Kısa Süre Kaldı! "Laurent Simons"

Neredeyse 9 Yaşında ve Üniversiteden Mezun Olmasına Kısa Süre Kaldı! "Laurent Simons"

Dünya çok ilginç şeylere tanık olmaya devam ediyor. Karşınızda Laurent Simons. Kendisi henüz 8 yaşının sonlarında ve 6 yıllık zorunlu ortaöğretim eğitimini bir buçuk yılda tamamlayarak ortaokul diplomasını elde etti.
laurent simons 1
Babası Belçikalı ve annesi Hollandalı olan ve ailesine göre 145 IQ'su olan Laurent Simons, 18 yaşında bir öğrenciyle aynı diplomaya sahip ve hedefleri bununla da sınırlı değil.

Belçika’nın RTBF radyosuna konuşan Laurent, en sevdiği dersin matematik olduğunu söyledi çünkü "çok geniş bir alan, istatistikler, geometri, cebir var".


 


Okuldan iki aylık bir tatilden sonra üniversiteye başlayacak.
laurent simons 2
Hollanda'da bulunan Eindhoven Teknik Üniversitesi'nde Elektrik Mühendisliği okuyan 8 yaşındaki Laurent Simons, 3 yıllık bölümü 1 yılda tamamlayacak. Böylelikle dünya tarihinde bir ilke imza atmış olacak. Laurent dünya'nın en genç üniversite mezunu, dünya'nın en genç elektrik elektronik mühendisi olacak.

Babası, oğlunun diğer çocuklarla oynamak için küçükken mücadele ettiğini ve özellikle oyuncaklarla ilgilenmediğini söyledi.

Laurent, bir cerrah ve bir astronot olmayı düşündüğünü ancak şimdi bilgisayarlara girmeyi düşündüğünü söyledi. Bir çocuk gibi görünse de Laurent adeta büyümüş de küçülmüş diyebiliriz.

Babası, "Yarın bir marangoz olmaya karar vermiş olsaydı, bu mutlu olduğu sürece bizim için sorun olmazdı" dedi.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..