Blog

Nişantaşıüni

Nişantaşı Üniversitesinin Öğrencilerine Sunduğu 11 Çalışma

Türkiye ile Japonya Arasında Eğitim İşbirliği 

Elektrikle çalışan yerde ve havada gidebilen otomobil projesi için Türk ve Japon akademisyenler, iyi niyet anlaşması imzaladı. Proje kapsamında öğrenci ve öğretim üyelerinin de dahil olacağı değişim, staj programları ve mükemmeliyet merkezi anlaşmaları gibi çalışmalar yer alıyor.  

Dijital Dönüşüm ve Yapay Zeka Çalıştayı 

Nişantaşı Üniversitesi tarafından düzenlenen Dijital Dönüşüm ve Yapay Zeka Çalıştayı, 28 Aralık 2017 tarihinde, Maslak 1453 Neotech Campus’te, San Diego State University, Youngstown State University, Gazi Üniversitesi ve Universiti Teknologi Malaysia destekleriyle gerçekleşti. 

Çalıştay, hükümet programında da yer alan dijital dönüşümün 3 aşaması olan tüm Kamu Kurumlarının tek bir kurum gibi çalışmasının sağlanması, kurumların verdiği hizmet kalitesinde standartlaşma ve talep edilen kamu hizmetlerinin tek bir pakette sunulması gibi konuları kapsıyor. Çalıştayda ayrıca ülkelerin politikalarını, stratejilerini ve üretimlerini etkileyen yapay zekâ uygulamaları ve ekonomide önemli bir gündem haline gelen Bitcoin gibi kavramlar masaya yatırılacak, fırsatlar, tehditler tartışılacak ve dünyanın bugün geldiği nokta değerlendirilecek. 

Erasmus+ Öğrenim ve Staj Hareketliliği Bilgilendirme Semineri 

Uluslararası Ofis tarafından düzenlenen seminere çeşitli fakülte ve bölümlerden öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler. Seminerde, Erasmus+ programına seçilme kriterleri, değerlendirme ölçütleri, gidilecek ülkeye göre alınabilecek hibeler ve başvuru süreçleri hakkında çeşitli bilgiler paylaşıldı. Ayrıca daha önceki yıllarda programa katılmış öğrenciler deneyimlerini aktardılar. Etkinlik, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi. 

Nişantaşı Üniversitesi “Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası”nda

Nişantaşı Üniversitesi ve desteklediği Türkiye Drone Ligi, “Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası” kapsamında İstanbul Kongre Merkezi’ndeki etkinliklerde yerini aldı. Nişantası Üniversitesi 6 – 9 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen “Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası” etkinlikleri kapsamında 2018 projelerini tanıttı. 

Öğrenciler Geleceğin Robot Teknolojileri ile Tanıştı 

Nişantaşı Üniversitesi Araştırma-Geliştirme Kulübü, 30 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirdiği bir etkinlikle otomasyon ve robot teknolojileri konusunda dünyanın lider şirketlerinden biri olan FANUC ROBOTICS’i ağırladı. Etkinlikte, FANUC ROBOTICS Türkiye adına konuşan Teknik Müdür Murat Kısa, ileri teknoloji robot uygulamalarını ve geleceğin robot teknolojilerini anlattı. Dikkat çeken konulardan biri de Nişantaşı Üniversitesi ile FANUCS ROBOTICS şirketi arasında robot teknolojileri alanında yakın zamanda gerçekleştirilmesi planlanan iş birliğinin müjdelenmesi oldu. 

Nişantaşı Üniversitesi’ne Dünya Spor Bilimleri Araştırmaları Kongresi’nden Ödül 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Spor Bilimleri Araştırmaları Kongresi’nde Nişantaşı Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Umut Davut Başoğlu, "Fiziksel Okuryazarlığın Beden Eğitimi ve Rekreasyon Açısından Önemi" bildirisi ile birincilik ödülü aldı. 

Bilimsel Projeler Koordinasyon Ofisimiz Açıldı 

İSTANBUL(İHA) – Öğrencilerin ve akademisyenlerin bilimsel projelerini ve AR-GE çalışmalarını desteklemek için açılan Nişantaşı Üniversitesi Bilimsel Projeler Koordinasyon Ofisi aynı zamanda Avrupa Gönüllü Hizmeti(AGH) Projesi ile de gençlere Avrupa’da dillerini geliştirerek iş imkânı bulma fırsatı veriyor. 

“Engel” Tanımayan Kampüs 

LYS’den sonra doğru üniversite tercihi yapmak isteyen milyonlarca öğrenci üniversiteleri tek tek gezdi. Tercih ve tanıtım günlerine gerek akademik personeli gerek idari birimi gerekse öğrencileri ile hazırlanan Nişantaşı Üniversitesi de yeni açılan Maslak 1453 Neotech Campus ile 40 bin öğrenciyi ağırladı. Teknolojik alt yapısının yanı sıra engelli öğrenciler için de engelsiz alan ve eğitim şartları sunmayı hedefledikleri kampüste, tercih döneminde üniversitesini yalnız bırakmayan ve yeni gelecek olan arkadaşlarına yardımcı olan yürüme engelli mezun öğrenci Burak Can Avcı’ya Özel Başarı Ödülü takdim edildi. 

Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine Cift Diploma Müjdesi 

Yönetmelikte yapılan değişikliğe göre üniversitelerin akademik birimlerinin belirleyeceği koşullar doğrultusunda ön lisans öğrencileri de ikinci bir ön lisans diploma programında çift anadal yapabilecek. Aynı yönetmelikle, lisans öğrencilerinin de ön lisans programlarında çift anadal yapabilmelerinin önü açılmış oldu. Nişantaşı Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mehmet Altuntaş, “Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yıllardır böyle bir taleplerinin olduğunu belirterek, öğrencilerin becerilerine göre ikinci bir diploma programı okumak istediklerini ve bu konuda çok kez Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na başvuruda bulunduklarını biliyoruz, bu isteğin dikkate alınarak ön lisans öğrencilerine ikinci bir diploma elde etme hakkının sunulması, eğitim kalitesini artırarak daha etkin ve verimli bir eğitim ortamının oluşmasını sağlayacaktır” şeklinde konuştu. 

Yapay Zeka Teknolojisi Ekonomik Verimliliği Artıracak 

NİŞANTAŞI Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Dijital Dönüşüm ve Yapay Zekâ Çalıştayı yerli ve yabancı birçok akademisyen ile uzmanı bir araya getirdi. Yapay zekâ teknolojisinin Türkiye'de aktif olarak kullanılması gerektiğini belirten Prof. Dr. İlhami Çolak, "Bu modern teknolojiyi kullanarak hayatımızın her safhasında işlerimizi kolaylaştırmak, verimi artırmak ve güvenli bir iş ortaya koymak mümkün" dedi. 

60 Yaş ve Üzerine Üniversite Eğitimi 

60 yaş ve üzerindekiler için sağlıklı bir hayatın kapılarını aralayan Türkiye'nin ilk üçüncü yaş üniversitesi 60+ Tazelenme Üniversitesi ile Nişantaşı Üniversitesi arasında protokol imzalandı. İlk dersi Alzheimer Uzmanı Prof. Dr. Terence Seedsman verdi. 

Tazelenme Üniversitesi Nedir? 

https://univerlist.com/blog/tazelenme-universitesi-kapsaminda-hayallerinizi-gerceklestiren-5-universite/ 

  

Kaynak: www.nisantasi.edu.tr  

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Bensu Tekin

Bensu Tekin

[email protected]

Yaşar Üniversitesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 1

Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..