Blog

süzme yoğurtlu tatlı

Öğrenciler İçin Pratik Yemek Tarifleri: Süzme Yoğurtlu Pratik Tatlı

Univerlist ekibi olarak sizlere birçok üniversite ve bölüm hakkında bilgiler veriyoruz. Peki, neden öğrenci evlerinde ve yurt odalarında bile kolayca hazırlayabileceğimiz pratik tarifler vermeyelim dedik ve "Öğrenci evlerinde ve yurt odalarında hazırlayabileceğiniz pratik tarifler" köşemizde siz üniversite öğrencileri  için yazdık.

Süzme Yoğurtlu Pratik Tatlı

Yaptığımız her tatlı rafine şeker içerip sağlıksız olacak ya da bize saatler harcatacak, çok fazla mutfak aletine ihtiyaç duyduracak değil ya! İşte size yurt odasında dahi basit birkaç malzemeyle hazırlayabileceğiniz, fırına da ocağa da ihtiyaç duymayacağınız  ve masum diyebileceğimiz pratik bir tatlı tarifi...

Gerekli Araç ve Gereçler: kavanoz, kaşık, çatal, 3 adet küçük kase, bıçak

Malzemeler: 1 kase süzme yoğurt, 6-7 adet herhangi bir bisküvi, yarım muz, çeyrek şeftali, istenen herhangi bir kuruyemiş (ceviz, fındık, badem vb.)

Hazırlama Süresi: 8 dakika

Hazırlanışı: Süzme yoğurt kaseye alınır ve çatal yardımıyla çırpılarak pürüzsüz hale getirilir. Diğer yanda bisküviler elle kırılır ve istenen büyüklüğe getirilir. Meyveler doğranır. Meyveler ve bisküviler de ayrı yarı kaselere koyulur. Kavanozun dibini kaplayacak şekilde bisküvi parçaları koyulur ve üzerine 2 kaşık yoğurt ilave edilir. Meyveler de yoğurdun üzerine koyulur ve malzemeler bitene kadar bu sırayla kavanoz doldurulur. En üste istenen kuruyemiş ilave edilir ve buzdolabında soğuyana kadar bekletilir. Soğuyunca süzme yoğurtlu pratik tatlımız yemeye hazır hale gelir.

NOT 1: Süzme yoğurdun tadını çok alırsanız ve o tadı biraz kırmak isterseniz yoğurdu çırpmadan önce içine kullanacağınız meyvelerle uyumlu bir reçel veya bal koyup karıştırabilirsiniz.

NOT 2: Bu tatlı istenirse kakaolu bisküvi ve meyveler yerine de herhangi bir reçelle hazırlanabilir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..