Blog

Öğrenciyken Yılbaşında Başınıza Gelebilecek En Kötü 5 Şey

Öğrenciyken Yılbaşında Başınıza Gelebilecek En Kötü 5 Şey

Öğrenciyken Yılbaşında Başınıza Gelebilecek En Kötü 5 Şey

Vur patlasın, çal oynasın girmek istiyoruz her yeni yıla özellikle üniversiteli genç kesime yönelik birçok etkinlik ve organizasyon mevcut ama bunlara katılmak isteyip katılamayan sadece katılmak istemeyen bir grupta mevcut. Gelin bu yılbaşı mağduru üniversiteli gençlerimize bir bakalım. 

1. Yılbaşının Final Haftasına Denk Gelmesi

Öğrenciye yılbaşı hediyesi olarak finalleri veren üniversitedir. 31 Aralık'ta sınavın varsa geceye hazırlanamazsın, 2-3 Aralık'ta sınavın varsa içip eğlenmek yerine vize ve final notlarına çalışarak yılbaşını kutlayabilirsiniz. Yeni yıla deli gibi ders çalışarak girsek bile sonra bütün sene gerekmedikçe kapak açmayarak geçer.

2. Yılbaşında Ekonomik Nedenler Yüzünden Partileyemeyenler

Öğrencilik zor zanaat, öğrenci kredisinin geldiği gibi bitmesi, babanın para göndermemek için kuruşu kuruşuna harcamalarınızın hesap özetini istemesi vs. Yılbaşının ay sonuna denk gelmesi de cabası. Bu yüzden yılbaşını partiye giden arkadaşlarınızın hikayelerini izleyerek, portakal soyarak, sıcacık battaniyenizin altına girerek ve eğer evde ve televizyon başındaysanız gece yarısı Victoria Secret Show'u izlemeyi sakın unutmayın.

3. Kız Kıza Gezelim Bu Gece

Kimi kızlar yılbaşını sevgilisi ile geçirirken, bazı kızlar bir araya toplanıp kız kıza dağıtmak, çılgınlar gibi eğlenmek ister. Yılbaşı ile ilgili herkesin planları değişebilir ama 1 Ocak sabahı haberlerde izlediğimiz Taksim'de tacize uğrayan kadınları, son zamanlarda artan taciz ve tecavüz olaylarını, katılacağınız partide sizi rahatsız edebilecek sarhoş erkek gruplarını göz önünde bulundurmak lazım. Uyarmadı demeyin...

4. Yılbaşını Yalnız Kutlayanlar 

Üniversiteye gelişinizin ilk döneminde kendinize yakın arkadaşlar bulamamış olabilirsiniz, sevgiliniz olmayabilir, ailenizden uzaktaysanız ve gitme imkanınız yok ise tek başınıza kalabilirsiniz. Kitap okuyarak, sosyal medya başında ya da aileniz ile görüntülü konuşarak geceyi geçirebilirsiniz. Kendinizi fazla üzmenize gerek yok senenin sadece bir günü sonuçta.

5. Yılbaşını Aile İle Kutlamayı Sevenler 

Yılbaşını ailecek kutlamayı seviyorsanız ailenizden uzak geçireceğiniz ilk yılbaşınız pek eğlenceli geçmeyebilir. Annenizin enfes yemekleri, ailecek oynanan tombalalar, sıcacık aile ortamından ayrı kalmak istemiyorsanız ve yeni yıla mutlaka ailem ile girmeliyim diyorsanız şimdiden ucuz uçak ve otobüs biletlerine bakıp iki günlük tatilinizi değerlendirebilirsiniz.

Yılbaşınız kötü geçiyor diye üzülmenize hiç gerek yok. Unutmayın ki; önemli olan yılın ilk gününün değil, her gününün güzel geçmesi...

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..