Blog

İlginç

Öğrencisi olabileceğiniz en ilginç üniversiteler!

Üniversite öğrenimi söz konusu olduğunda öğrenciler için alınan eğitimin yanında bir de o şehrin olanakları da göz önünde bulundurulur. Belki de bu yüzden olacaktır ki olanakların fazla olduğu şehirlerde okumayı istemek herkes tarafından normal karşılanır. Emin olun ki bu dünyanın her köşesinde üniversite için gün sayan öğrenciler için aynıdır ve bu yüzden sizlere dünyanın en ilginç kampüslerini sıraladık.

1-  Bond University - Avustralya

Dünyaca ünlü Altın Kumsal’da yer alan kampüsüyle Bond Üniversitesinde kaliteli bir eğitim alırken bir yandan da kampüsün içindeki göletlerde köpekbalıklarıyla karşılaşma, sıcak kumsallarda stres atma veya Currumbin Doğal Yaşam Alanında kanguruları ziyaret etme fırsatı yakalayabilirsiniz.

2- University of Granada - İspanya

Tarihi şehir mimarisiyle meşhur olan Granada’nın kültür ve sanatla dolu canlı temposunda renkli bir öğrencilik hayatı geçirmek çok cazip bir alternatif. Ayrıca, Endülüs Yarımadasında bulunan ve UNESCO Dünya Mirası listesine dahil olan devasa Elhamra sarayına yakınlığı ve şehirde her yerin yürüme mesafesinde olması, öğrenciler için vazgeçilmez bir avantaj.

3- Fudan University - Çin

Şanghay’ın merkezinde yer alan bu üniversitenin kampüsünde yabancı öğrencilere sağlanan geniş konaklama imkanları ve dil kurslarının yanı sıra, dünyanın ekonomik açıdan en önemli ve en hızlı gelişen şehirlerinden birinde yaşıyor olmanın verdiği avantaj paha biçilemez. Ayrıca doğal hayata dair aktivitelere katılmak da mümkün. Gonqing Orman Parkı ve Huang Pu nehri gezileri, bu faaliyetlere birkaç örnek.

4- University of Belgrano - Arjantin

Buenos Aires’e yürüme mesafesinde olan kampüsü sayesinde, asla sıkılmayacağınızı garanti eden bu üniversite; Latin Amerika kültürünü ve dilini içinde yaşayarak detaylıca öğrenmek için bir altın fırsat. Yabancılara tavsiye edilen faaliyetler, Las Canitas’a yapılacak bir gezi ve Campo Hipico Militar‘a gidip polo oynamak.

5- University of Cape Town - Güney Afrika

Dünyanın en çeşitli öğrenci ve akademisyen topluluklarından birine ev sahipliği yapan bu üniversitenin kampüsü, nefes kesici şehir ve doğa manzaraları sunuyor. Üniversitenin çeşitli Afrika merkezli ve uluslararası kuruluşlarla olan değişim ve partnerlik bağları, öğrencilere mezuniyet sonrası ciddi kariyer fırsatları sunuyor. Oradayken yapılması gereken, dünyaca ünlü Kirstenbosch Botanik Bahçesi‘ni ziyaret etmeden dönmemek.

6- Universidad VERITAS - Kosta Rika

Sanat, tasarım ve mimari bölümleriyle öne çıkmış olan bu üniversitenin öğretiminde yenilikçi yaklaşım çok önemli. Bölgede yer alan üç adet volkanik dağ, yerel yerleşim birimleri ve verimli çiftlikleriyle büyüleyici bir ortama ev sahipliği yapan San Jose şehri, aynı zamanda bu ilginç üniversitenin de kampüsü. Büyüleyici bir deneyim için gitmişken mutlaka ziyaret edilmesi gereken yer, La Paz Şelalesi.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..