Blog

Öğrenciyken Gelir Elde Edilebileceğiniz Pratik 5 Yol!

Öğrenciyken Gelir Elde Edilebileceğiniz Pratik 5 Yol!

Üniversite sıralarında öğrenci olmak her zaman gerçek hayatın yansımasıdır. Bu yüzden hayalleri olan insanlar her zaman daha fazla çalışmak zorundadır. Maddi elverişsizlikleri ortadan kaldırmak , barınma giderlerinden kurtulmanın haricinde özgüven tazelemek adına da faydalıdır çalışmak . Ancak çoğu zaman ağır ders programları, yoğun haftalar derken çalışma saati yaratmak pek mümkün olamayabiliyor. Bu yüzden yapmamız gereken şey hem esnek saatlere , hem de beceriye dayalı işler olursa daha uygun olabiliyor. Peki öğrenci arkadaşlarımız öğrenciyken , esnek bir şekilde nasıl para kazanabilir?


Aslına bakarsanız, bu şekilde düşündüğümüzde pek fazla seçenek akla gelmeyebilir, ama bu işlerde aracı olan siz olursanız o zaman işleyiş de değişebilir. Yani öyle sektörler belirleyin ki , kimi zaman çevreniz size kazandırabilir, bazense hobi olarak gerçekleştirdiğiniz bir şeyler. Bu yüzden sizlere kolay başa çıkabileceğiniz, başa çıkarken de eğlenebileceğiniz 5 iş fikrini sıraladık.
 1- İnternetten Ürün Satmak

internetten ürün satmak

Kendi ürünlerinizi geliştirebiliyorsanız (bu bir bebek de olabilir, bir kazak ya da bir başka ürün de), el emeğinizi başkalarına da pazarlayabilirsiniz ve bu da sizlere yine gelir kapısı olacaktır. Bazen yaptığınız bir tasarım , bazen bir oyuncak , bazense ördüğünüz bir kazak size fayda sağlar.
 2- Müzik

müzik yapmak
Müzik , tiyatro , kısaca sahne sanatlarına karşı bir yeteneğiniz var ise bu konuda ilerlemenizde fayda var. Bugün herhangi bir mekanda sahne aldığınızda 2 - 3 saatte ciddi kazanımlar elde edebilirsiniz. Elbette bu ortamları seviyorsanız, sevmediğiniz takdirde bunu gözardı edebilirsiniz.
 

 3- Özel Ders Vermek

özel ders vermek

Madem dirsek çürütüyorsunuz o sıralarda, neden aldığınız dersleri farklı düzeylerde sizden sonra gelecek olan nesillere aktarmayı düşünmüyorsunuz? Evet , özel ders adı altında verilen saat bazlı çalışmalar, ciddi kazanç sağlar ve bilginizi pekiştirmenize de önayak olur. 
 4- Organizatör

organizatör olun
Üniversite, genel anlamda izlediğimiz Amerikan filmleri neticesine daima tanışma partileri ile başlar. Sosyalleşmenin en basit yoludur ve bu organizasyonları gerçekleştirmek ise kısa vadede müthiş kazançlar elde etmenizi sağlar. Eğer konuşma beceriniz var ise , sosyal bir bireyseniz bu iş tam da size göre.
 


 


5- İçerik Üreticiliği

içerik üreticiliği

Bir şeyler yazmak ya da bir şeyler yaratmak , sosyal mecralarda bulunmak , birçok insanın hayalleri arasındadır. İçerik üreticliği çekici olduğu kadar caziptir de , çünkü nerede olduğunuzun pek de bir önemi yoktur ve içerik başı gerçekleştireceğiniz bir üretim size fayda sağlar. 

İstenen herhangi bir konuda içerik yazarken , size verilecek olan anahtar kelimelere göre hareket edebilir, bundan bir şeyler türetip hem yazınızla siteye fayda sağlayabilir, hem gelir elde edebilir hem de kitlelere bilgi vermenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Diğer yandan son dönemlerin en popülerleri olan görsel içerik üretimi de sizlere hayal edemeyeceğiniz kazançlar sağlayabilir. Bugün YouTube üzerinden elde edilen kazançlar oldukça fazla.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..