Blog

okan üniversitesi

Okan Üniversitesi'nde Karşılaşabileceğiniz 7 Durum

Okan Üniversitesi’ne kayıt oldun ve çok mu heyecanlısın? O zaman seni bekleyen 7 duruma şimdiden hazır olmalısın. Okanlı olmak, bir başka güzel! Okula ilk başladığınız zaman bu durumları anlamasanız da, zaman geçtikçe tüm bunlara alışır hale geleceksiniz. İşte Okan Üniversitesi’nde karşılaşabileceğiniz 7 durum…

1. Üniversite Sahibi Bekir Okan’ı Sürekli Görmek 

Yanlış duymadınız, üniversitenin sahibi Bekir Okan sürekli olarak üniversitenin içinde duruyor. Öğrencilerle hep iç içe ve beraber olan Okan, üniversitesini sürekli olarak geliştirmeyi amaçlıyor. Yaptığı yatırımlarla beraber eğitime büyük katkı sağlıyor.

2. Kampüs Çok Soğuk

Evet, birçok üniversitenin şehir merkezinden uzak ve rakımı yüksek bir yere kurulu olmasından kaynaklı olarak Okan Üniversitesi’nin de bu durumda olduğunu söyleyebiliriz. Okan’da kış başkadır!

3. Bahar Şenlikleri Harika! 

Tüm öğrencilerin merakla beklediği bahar şenlikleri, Okan Üniversitesi’nde bir başka güzel. Ünlülerin katılım sağladığı şenliklerde öğrenciler eğlencelerini doyasıya yaşıyor.

4. KM 28’de Boğulan Olabilir! 

İstanbul’da en kalabalık metrobüs neyse, Okan’da “KM 28”  aynıdır. Çok fazla kalabalık olan otobüste nefes almakta bile zorlanabilirsiniz. Dikkatli olmakta fayda var. Servisle giden öğrenciler, imrenerek bakan birçok kişiyle göz göze gelebilirsiniz.

5. Üniversitenin İsmiyle Dalga Geçilir, Profile Zor Yazılır! 

Kimileri Okan Üniversitesi diye profiline not düştüğünde birçok soğuk espriyle karşı karşıya kalabilir. İOÜ, İstanbul OÜ gibi birçok takma ve kısaltma adları mevcut olan Okan Üniversitesi, öğrencilere bu konuda bakımından zorluk yaşatıyor.

6. Yaşam Alanı’nda Hayat Bambaşka 

Derslerin ardından Yaşam Alanı’nda tüm stresinizi ve sıkıntınızı giderebilirsiniz. Kafe, yiyecek yerleri ve yemekhaneleriyle tüm herkese yetecek olan kampüste doyasıya zaman geçirebilirsiniz. Fitness, havuz, 3 yemekhane, fast food yerleriyle beraber kebapçıya bile burada ulaşabilirsiniz.

7. Bol Bol Köpek Göreceksiniz 

Tuzla Kampüsü’nde bol bol patili dostlarla karşılaşabilirsiniz. Kampüsün keyfini mışıl mışıl çimlerde uyuyarak çıkarırlar. Arada peşinizi takılıp ilgi ve sevgi beklerler. Bu sevimlere dostlara mama ve su vermeyi unutmayın ! 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Öykü Örs

Öykü Örs

[email protected]

Yaşar Üniversitesi-Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..