Blog

okan üniversitesi

Okan Üniversitesi'nde Karşılaşabileceğiniz 7 Öğrenci Tipi

Okan Üniversitesi, İstanbul il sınırlarında olup Kocaeli ve Gebze’ye çok yakın olmasıyla ve çoğunluğu bu 3 ilin karışımından oluşan bir üniversitedir. Okan Üniversitesi’nde karşılaşabileceğiniz öğrenci tipleri aslında bu 3 ile bağlı olarak gözlemlenebilir.

1. Uzun Saçlı, Çok Fazla Film İzleyen Çocuk 

Arka sıralarda oturan, çok fazla vampir filmi izleyen uzun saçlı çocukları görebilirsiniz. Korkmayın, çünkü o uzun saçlarıyla kendine tarz yaratmak ve üniversitede farklı olmak için bunu yapıyor.

2. Sosyal Tipler 

Tüm derslere zamanında yetişen, part time işlerde çalışan ve hafta sonunda arkadaşlarını ihmal etmeden gezebilen sosyal tipleri Okan Üniversitesi’nde bulabilirsiniz. Yeniliklere açık olan bu arkadaşlar, kendilerini sürekli olarak geliştirir. Kendine özgü yapılarıyla uykuyu sevmeyen bu kişilerin, iş zamanında iş, okul zamanında okul ve eğlence zamanında eğlenceden kaçınmadıkları görülür.

3. Topuklu Ayakkabıyı Çıkarmayan Kızlar 

Beyaz yakayı garantileyen ve en baştan buna kendini hazır etmek isteyen kızların, filmlerde gördüğü topuklu ayakkabıları üniversitede hiç çıkarmadığına şahitlik edebilirsiniz. Çok fazla topuklu ayakkabı sesi, rahatsız edebilir. Bu sebepten dolayı kulaklığınızı esirgememekte fayda var.

4. Sosyal Mesaj İçeren Yeşil Parkalılar 

Birçok üniversitede olduğu gibi yeşil parkayı yıl boyu üstünden çıkarmayan öğrencileri görebilirsiniz. Genellikle toplu halde gezen bu öğrenciler, yanlarında mutlaka karşı cins bulundururlar. En az 3 kişi olduğu görülen bu grupların zararları, yaz aylarında o kalın kıyafetlerden kurtulamamalarıdır.

5. Bölümler Farklı, Ruhlar Aynı 

Farklı bölümlerde olsa bile, aynı karaktere sahip ve aynı şeylerden hoşlanan öğrenciler kendilerini bulur. Sürekli olarak beraber gezen, aynı bölümde olmasa bile sürekli takılan kişileri beraber görebilirsiniz.

6. Okan’da Aşk Başkadır 

Okan Üniversitesi’nde geçtiğimiz yıllarda mezuniyet töreni gerçekleşirken bir öğrenci evlilik teklifi etti. Okan Üniversitesi’ndeki birçok kız öğrencinin sürekli olarak her gün aşk konuşması, dizilere gebe olacak olayların patlak vermesiyle sonuçlanabilir. Okan Üniversitesi’nde yaşadığınız ilişkiyi, hiçbir yerde göremeyebilirsiniz.

7. Mükemmel Öğrenci 

Her türden öğrenci olduğu gibi birçok sıradan kişinin imrendiği öğrenci tipi; mükemmel öğrencidir. 3 dil bilen, sörf yapan, yaz aylarında Maldivler’de tatil yapan, zengin, yakışıklı ve iyi kalplidir. Bu öğrencilerle baş etmek zor olur.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Öykü Örs

Öykü Örs

[email protected]

Yaşar Üniversitesi-Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..