Blog

Okuduğunuz Bölümde Başarılı Olamazsanız Ne Yapmalısınız?

Okuduğunuz Bölümde Başarılı Olamazsanız Ne Yapmalısınız?

Yaz tatili başlamış olabilir, ancak birçok öğrenci korkutucu sonuçları akıllarından çıkarmak için mücadele edecek. Güneşli ve kaygısız günlerin ne olacağı konusunda uzun bir gölge gibi görünüyor. Bazıları için her şey gülümseyecek, ama diğerleri için hayal kırıklığı olacaktır, peki ihtiyacınız olan notları alamazsanız ne yapmalısınız?
 


Panik yapmayın

okuduğunuz bölümde başarısız olursanız, ne yapmalısınız? 1
İhtiyacınız olan notları alamazsanız yapmanız gereken ilk şey sakin kalmak, tabii ki söylemesi çok daha kolay. Umut ettiğiniz notları alamamak, dünyanın sonu gibi hissedebilir ve ertesi gün daha da iyi hissedeceğinize söz veremesek de, bir ay sonra bile, eninde sonunda anlayacaksınız. Sakin kalmak alternatif çözümler üretmeniz açısından size fayda sağlayacaktır.

 


Çekici düşünün

okuduğunuz bölümde başarısız olursanız, ne yapmalısınız? 2
Hayal kırıklığı yaratan sınav sonuçlarından dolayı eğitimde havlu atmayın. Bir yanlışlık olması gerektiğini düşünüyorsanız veya notunuz makul olmayan bir şekilde görünüyorsa, sınav kuruluna başvurmayı düşünün. Emek sarf ettiğiniz bir konu hakkında kesinlikle kafanızda soru işareti bırakmayın ve gereken yerlere başvurularınızı gerçekleştirin.

 


Öz eleştiri
okuduğunuz bölümde başarısız olursanız, ne yapmalısınız? 3

İşler planladığınız gibi çıkmadığında içeriye dönüş yapmak kolaydır. Öz-eleştiri, inanılmaz derecede yıkıcı olabilir, bu yüzden insanlarla nasıl hissettiğiniz hakkında konuşmak önemlidir. Daha yüksek bir not almadığınız için kimse sizi suçlamayacak. Herkesin izin günleri ve hatta en asil ebeveynleri yalnızca çocuklarını mutlu etmek istiyor. Eğer gerçekten ailenizle yüzleşip onlarla açıkça konuşabileceğinizi düşünmüyorsanız, en azından en iyi arkadaşlarınızla buluşup sohbet edin.

 


B Planı düşünün
okuduğunuz bölümde başarısız olursanız, ne yapmalısınız? 4

Demek Plan A işe yaramadı, ama sıra B Planınız oldu mu? Sadece diğer seçeneklerle ilgili en ufak bir fikre sahip olsanız bile, alternatifleri biraz daha yakından incelemeye başlamanın tam zamanı. 
 


İşe başka bir rota düşünün
okuduğunuz bölümde başarısız olursanız, ne yapmalısınız? 5

İster inanın ister inanmayın, mükemmel bir kariyer oluşturmak için A Seviyesine veya dereceye ihtiyacınız yok. Tamamen örgün eğitimi paketlemeye karar verirseniz, işyerinde başka yollar da vardır. Çıraklık programları popülerlik kazanmaktadır ve öğrenirken kazanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca bazı büyük firmalarda inanılmaz stajlar da var ve birçoğunun ışıltılı bir özgeçmiş veya üst sınıflara sahip olmanıza gerek yok.

İhtiyacınız olan notları kaçırmanın hayal kırıklığı ile başa çıkmak zor olabilir, ancak bir gün yakında geçebileceksiniz. En iyi puanları kaçırmak, başarısız olduğun anlamına gelmez ve kariyerin bittiği anlamına gelmez. Gümüş astarları mümkün olan en kısa sürede arayın ve küçük bir cesaret ve kararlılıkla hala parlak bir geleceğe doğru yoldasınız.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..