Blog

baba ve oğul

Okul 50 Kişi Bekliyordu, 600 Kişi Geldi

Rahip Donald Parish Jr. Facebook'a, gönüllü erkek mentörler arandığını yazdığında bu kadar bildirim alacağını beklemiyordu. Aslında her şey, güney Dallas'ta bulunan Billy Earl Dade adlı bir ortaokulun ilk kez düzenlediği "Babalarla Kahvaltı" etkinliğinde, babası olmayanlar ıçin düşündüğü bir yardım fikri ile başladı. Ancak okul yönetimi, kimsenin ilana geri dönmemesinden korkuyordu. 

"Öğrencilerimizin çoğunun, etkinliğe gelebilecekleri bir babaları olmadığını biliyorduk. Bir çok erkek öğrencinin, kibarlık gösterip etkinliğe gelecek, hatta normalde çevresinde örnek alabileceği bir erkek figürü bile yok." diyor Rahip Parish.

Aklına bu yardımı Facebook üzerinden isteyebileceği gelen rahip, en fazla 50 kişinin geri bildirimde bulunacağını düşündüklerini söyledi. Ancak 50 rakamı bir anda 600 oldu!

Kişisel telefon bilgisini paylaşan rahip bir kaç gün içerisinde 800 sesli mesaj, yüzlerce arama ve mesaj aldı. Bir çok erkek etkinlik için gönüllü olmak istedi hatta gönüllüler için oluşturulan site fazla trafikten dolayı çökme yaşadı.

Kahvaltı sabahı, her meslekten ve toplumun her kademesinden 600 tane erkek, öğrencilerin mentörü olmak için okulun önünde hazır bekliyorlardı. 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..