Blog

Ormanın Kralı Aslanları Örnek Almamızı Sağlayacak 6 Kural!

Ormanın Kralı Aslanları Örnek Almamızı Sağlayacak 6 Kural!

Aslanlar, ormanların kralı olmak gibi zor bir misyona sahiplerdir. Kral olmak demek yönetebilmek , birbirinden farklı kitleleri kontrol ederken kendi türünde yaşadığın rekabeti korumak gibi zorlu görevlere sahiplerdir. Tüm bunların yanında ise aile bağlarını korumak da gerekir. Çoğu zaman aslan dendiğinde akla şunlar gelir. Gücü, sertliği ve cesurluğu, ormanın kralı yapan muhteşem ve görkemli yatağıdır. Her kalkınan liderin bir şeyler öğrendiği bir hayvan varsa, aslan kesinlikle oradadır.

Ünlü bir yazar, altından bir kalbe sahip olabileceğinizi ancak daha sonra sert bir yumurtaya dönüştüğünü söyledi. Bu, akılda iyi niyetin olabileceği anlamına gelir, ancak bunları söylemezseniz, hiç kimse sizin ne kadar asil olduğunuzu bilemez. Bir aslan her zaman toprağı avlamak ve yönetmek için çaba gösterir ve asla vazgeçmez. Aslanı mücadeleye devam etmek için motive eden tek şey hayatta kalmaktır. Liderin yaşamdan asla vazgeçmesine izin vermeyen tek şey budur.

Aslanlar hakkındaki gerçekleri ve onlardan öğrenebileceğiniz dersleri aklınızda tutmanızın nedeni de aslında budur.

Aslanlardan yola çıkarak, hayatınıza yön vermekte faydalanabileceğiniz 6 kural!

Hedeflerinizi belirleyin!

Ormanın Kralı Aslanları Örnek Almamızı Sağlayacak 6 Kural! 1Aslan, hayatta kalmak için mücadele etmelerini sağlayan avlamak ve yönetmek için doğar. Aynı şekilde, en uygun olanlar arasında hayatta kalmak için kendiniz için hedefler belirlemeniz gerekir. Bu hedefler için çok çalışmanız ve yolculuk boyunca dersleri öğrenmeniz gerekiyor. Sizin için motivasyon, üzerinde çalıştığınız amaç olacaktır ve sizi iyi ve kötü zamanlardan geçirmeye devam edecektir.


Hatalarınıza sahip çıkın!
Ormanın Kralı Aslanları Örnek Almamızı Sağlayacak 6 Kural! 3Ormanın kralı olmak, bir aslanın asla başarısız olmayacağı anlamına gelmez. Avını avlarken on kereden sekizi başarısız olur. Ancak bu, aslanın depresyonda ve ümitsiz kalmasına neden olmaz. Bunun yerine, her seferinde daha iyi bir av yapma yönündeki yaklaşımını değiştiriyor. Aynısı insan dünyasında da geçerlidir, başarısızlıklarınızı benimsemeniz ve onları bir daha asla tekrarlamadığınızdan emin olmanız gerekir. Hayattaki aksaklıklar olsa da öğrenerek gelişmeniz ve hayatta kalmanız gerekir.Odaklanın!
Ormanın Kralı Aslanları Örnek Almamızı Sağlayacak 6 Kural! 3Bir aslan avlandığında, daha az gürültü yaparak dua etmeye odaklanır derler. Baskın ancak herhangi bir saldırı belirtisi göstermeden dua etmeye başladığında başarılı oldukları belirtilir. Hedeflerinize ulaşma mücadelelerinize gelince, daha az gürültü daha az konuşma ve daha az dikkat dağıtma anlamına gelir. Herkese ulaşmak istediğiniz şeyi söylemek yerine, düşük tutun ve hedefe odaklanın.Birbirinizi destekleyin!
Ormanın Kralı Aslanları Örnek Almamızı Sağlayacak 6 Kural! 4Aslanın hayatta kalması, paketinin iyi ve kötü zamanlarda güvenine bağlıdır. Bu, tüm paketini avını kaldıracak kadar güçlü kılar. Hedefleriniz için mücadele etmeye gelince, güvenlerini kırarak birbirinizi desteklemeniz gerekir. Bunun yerine, başkalarını zor zamanlarda, bilgelikle desteklemelisin.Direnin!
Ormanın Kralı Aslanları Örnek Almamızı Sağlayacak 6 Kural! 5Her zaman kendini geliştirmeye odaklanmalısın. Başkaları için sorun yaratmanın bir faydası yok. Sadece kariyerinizi ve hayatınızı daha iyi hale getirmeye odaklanmaya devam edin. Sizi evinizden aşağı indirmeye çalışan birini bulursanız, geri dönün ve sorunların üstesinden gelmede akıllı olun.

 Günlük anlarınızın tadını çıkarın!
Ormanın Kralı Aslanları Örnek Almamızı Sağlayacak 6 Kural! 6Bir aslanın hayatı her zaman avlanmak ve zorluklarla yüzleşmek değildir. Ayrıca dinlenmek ve başkalarıyla oynamak için zaman bulur. Hayattaki en iyi anların tadını çıkardığınızdan ve arkadaşlarınız ve ailenizle ilgilendiğinizden emin olmalısınız.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..