Blog

Özgüveninizi 3 Adımda Yeniden İnşa Edin!

Özgüveninizi 3 Adımda Yeniden İnşa Edin!

Çağımızın problemi özgüven eksikliğidir. Bu konu üzerine geçtiğimiz yıllarda yüzlerce kitap, TV şovu ve blog yayınlandı ve hepsi kendine güveni arttırmak için kesin bir kaynak olmaya çalıştı. Ancak bu zamanda bilim de eyleme geçti ve özgüveninizi artırmanın yollarını buldu.

Güven, günlük yaşamınızda her türlü şeyi yapmak için kullanabileceğiniz bir araç gibidir. Sahip olduğunuz korkuları yönetmenize ve sizin için gerçekten önemli olan şeyleri yapabilmenize yardımcı olur. Ancak çoğu insanın bilmediği şey, özgüvenin bir kas gibi çalıştığı ve bunun için gereken performans seviyesine yanıt olarak büyüdüğüdür.

Kendine güvenmeyi ve dev bir başarıya ulaşmayı öğrenmenize yardımcı olabilecek birkaç yol şunlardır:


Kendine güvenen insanlar arasında kalın
Özgüven geliştirmenin en iyi yollarından biri, kendine güvenen bir grup insanla zaman geçirmektir. Çünkü gerçekten sahip olmak istediğiniz yeteneğe sahipler ve sadece şirketlerinde kalarak onlardan çok şey kazanabilirler. En önemli psikolojik deneylerden bazıları, kendinden emin bir grupta kalmanın sizi bilinçli farkındalık olmadan güvenle düşünmeye ve harekete geçmeye ittiğini göstermiştir. Bu yüzden, kendinden emin olmak istiyorsan, kendine güvenen insanların etrafında asılı kalmaya başla.


Çabalarınızda tutarlı olun
Güveninizi artırmanın en önemli unsurlarından biri tutarlı bir eylemde bulunmaktır. Bilim, üstün performansın gerçekten çok sayıda küçük görev veya faaliyetin bir birleşimi olduğunu kanıtlamıştır. Çünkü eylemin her biri dikkatlice bir alışkanlığa girer ve sentezlenmiş bir bütün halinde birbirine bağlanırlar. Sadece eylemler tutarlı bir şekilde yapıldığından, hep birlikte mükemmellik üretirler.


Hatalara karşı rahat olun!
Hata yapmadıysanız ve hatalarla daha fazla şey öğrenmedikçe güven kazanamazsınız. Çünkü daha iyi sonuçlar elde etmek için bir dizi başarısızlık sizi doğru yöne yönlendirir. Şüphesiz başarısızlık bir tercih değildir, ancak başarılı olmak istiyorsanız, aksiliklerle rahat olmanız gerekecektir. Başarısız olduğunuzda, neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığı hakkında daha fazla bilgi edinirsiniz. İlerlemekte olduğunuz yoldan ve gerçekte arzu ettiğiniz sonuçlardan emin olmanız kolaylaşır.

Hangi aşamada başlarsanız başlasın, kendinize güvenebilirsiniz. Sadece mükemmel olmak için gerekli olan yetkinliği geliştirebileceğinizi bilmeniz gerekir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..