Blog

Pazarlama ve Reklamcılık Okumak İçin 7 Geçerli Sebep!

Pazarlama Okumak İçin 7 Geçerli Sebep!

Eğer iş dünyasında bir kariyer ve özellikle de işlerin pazarlamasıyla ilgileniyorsanız, bu makale sizi üniversitede pazarlama okumanıza ikna etmede yardımcı olabilir. İşte Pazarlama alanında lisans derecesi almanız için yedi neden!

Pazarlama ve Reklamcılık Okumak İçin 7 Geçerli Sebep! 1

1- Kursları birleştirebilirsiniz

Pazarlama derecesi sadece bir konuya dayanmak zorunda değildir. Ortak onurların mevcudiyeti, başka bir konu bağlamında pazarlama becerilerini geliştirmenizi sağlar. Bu, yabancı bir dil olabilir - açıkça yabancı ticaret açısından faydaları olan - veya Psikoloji - tüketicilerin neden böyle davrandığını düşünürken alakalı. Pazarlama derecesinin gerçekliği açık uçlu olmasıdır ve bu nedenle kariyerinizi tutkulu olduğunuz şeye göre düzenleyebilirsiniz.
 


2- Uluslararası olarak farklı bir öğrenci topluluğu var

Yurtdışındaki bazı yabancı öğrencilerin ilgisini çeken bir alan, 'Uluslararası Öğrenci Çalışması Ne Yapıyoruz?' Bölümünde görebileceğiniz gibi ticari ve idari çalışmalar. sayfa. Bu, Pazarlama öğrencilerine zengin bir duvar halısı sunar ve diğer ülkelerden gelenlere gelip çalışmak için iyi sebepler verir.

Dahili olarak çeşitlilik gösteren bir kohort, daha sonra yaşamda çok değerli olduğunu kanıtlayabilir ve bu sayede size kullanılacak bir küresel iletişim ağı oluşturma potansiyeli verir.


3- Pazarlama çok çeşitli bir kariyer tercihidir

Pazarlama, çalışmak için çok çeşitli bir alandır. Bir pazarlama uzmanı olarak rolünüz, veri tabanlı araştırma ve tüketici davranışının analizi ya da bir hizmeti veya ürünü diğer insanlara satma ve teşvik etme konusunda daha etkileşimli bir görev olup olmadığına bakılmaksızın, çeşitli görevlerde olabilir. Bu, kişisel tercihlerin karşılandığı bir kariyer sağlar, çünkü ağ oluşturma ve iş ilişkileri oluşturma zorluğundan istifade edenlerin başarılı olacağından emin olunacak ve pazarlama sürecindeki sahnelerin rolünü daha fazla tercih edenler, verilerden memnun kalacaklardır. taşıma.


Pazarlama ve Reklamcılık Okumak İçin 7 Geçerli Sebep! 2

4- Pazarlama, birçok alanda iş sunmaktadır

Büyük iş dünyasının rekabetçi dünyasına ait pazarlamanın klişesine rağmen, kariyer yollarında daha az zorluk çeken birçok pazarlama rolü var. Örneğin, pazarlama becerilerinizi üçüncü sektörde kolayca kullanabilirsiniz. Hayır kurumlarının işletmeler kadar olmasa da pazarlanması gerekir. Pazarlama, kariyer beklentilerinizi sınırlamaktan başka bir şey yapmaz.


5- Sektörde bir yıl boyunca potansiyel var

Birçok Pazarlama derecesinde, gerçek hayattaki pazarlama rollerinde paha biçilmez bir deneyim süresi sağlayan endüstride bir yıl potansiyeli vardır. Ayrıca size konferans salonlarından uzakta, akademi'den hoş bir mola vermek için zaman kazandırır.


6- Pazarlamacılar her zaman talepte olacak

Bir ekonomi kavramı var olduğu sürece ve o ekonomi içindeki işletmeler var olduğu sürece, pazarlama her zaman talep görecektir. Bir işteki pazarlama rolü hayati bir unsurdur. Bir hizmetin kalitesinin ve kullanışlılığının potansiyel müşterilere iletilme yöntemidir ve bu nedenle iş makinesi için vazgeçilmezdir. Pazarlama diploması, özellikle de en iyi üniversitelerden, kullanım tarihi olmayan bir beceri seti sağlayacaktır! Gab'ın armağanı asla gereksiz olmayacak.


7- Potansiyel kazanç gücü var

Başlangıç ​​maaşı, Pazarlama mezunları için hiçbir şekilde kötü değildir, ancak gelecekteki potansiyel maaş çok daha etkileyicidir. Bir pazarlama kariyerinin sağlayabileceği fırsatları yeniden değerlendirmek isteseydiniz, daha sonra kariyerinizde ciddi para kazanmanızı engelleyecek hiçbir şey yoktur.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..