Blog

Pazarlama Yüksek Lisansı Yapabileceğiniz En Başarılı 5 Üniversite!

Pazarlama Yüksek Lisansı Yapabileceğiniz En Başarılı 5 Üniversite!

Üniversite kariyerinizin ardından yüksek lisans aşaması geldiğinde pazarlama alanında uzmanlaşmak istiyorsanız ve hayalleriniz arasında yurt dışı yer arıyorsa bu üniversitelerden elde etmiş olacağınız bir lisansüstü derecesi sizleri rakiplerinizin karşısında oldukça yüksek bir sıraya yükseltecek diyebiliriz.

Listemizi hazırlarken QS'in sıralamalarından faydalandığımızı belirtmek isteriz. İşte pazarlama alanında yüksek lisans yapabileceğiniz en başarılı 5 üniversite

5- EMLyon - Dönüşümde Dijital, Pazarlama ve Stratejide Ustalar

pazarlama yüksek lisansı yapabileceğiniz en başarılı 5 üniversite! 6
Pazarlama Sıralamasında Master'lara Yeni Bu yıl EMLyon Business School, Dönüşüm, Dijital, Pazarlama ve Strateji derslerinde Master'ları için beşinci sırada. Fransa'da üç kampüsün yanı sıra Kazablanka ve Şangay'daki uluslararası kampüslerin bulunduğu üniversite çok uluslar arası, 80 milletten milletvekili ve öğrencilerinin yüzde 40'ı uluslararası.

EMLyon, kursiyerlerin istihdam olanaklarını ve aktarılabilir becerilerini geliştirmeye odaklanan kursla, para değerinde en yüksek puanı aldı. Örneğin, ikinci dönemlerinde öğrenciler seçilen bir şirketle bir proje üzerinde çalışma veya altı ay staj yapma şansına sahip olurlar.


4- İttifak Manchester Business School - Yüksek Lisans Pazarlama
pazarlama yüksek lisansı yapabileceğiniz en başarılı 5 üniversite! 5

Yüksek Fliers Raporu 2018'e göre, bu yıl dünyada dördüncü sırada yer alan pazarlama kursunda yüksek lisans derecesi olan Alliance Manchester Business School, lisansüstü işverenler tarafından en çok hedeflenen yükseköğretim işletme kurumu. Çok çeşitli uzmanlık yolları arasından seçim yapabilir ve hatta öğrencilere uluslararası bir değişim için başvuruda bulunmalarını sağlar.

176 ülkede 60.000'in üzerinde mezunu olan küresel bir ağ ve 135 milletten oluşan bir öğrenci nüfusu ile, düşünce liderliği için en yüksek puanlar ve çeşitlilik için ikinci en yüksek puanlar arasında yer almaktadır. Alliance Manchester ayrıca Amazon, Dyson Ltd, Google, L'Oréal ve Volkswagen Group UK gibi firmalarda çalışan mezunlarla birlikte istihdam edilebilirlik konusunda yüksek puanlar aldı.


3- Columbia Business School - Pazarlama Biliminde MS
pazarlama yüksek lisansı yapabileceğiniz en başarılı 5 üniversite! 3

Pazarlama sıralamasında ustalarda üçüncü sırada yer almak için bu yıl iki sıra bırakarak, önde gelen ABD işletme okullarından birincilik olduğunu iddia eden Columbia Business School. Pazarlama Bilimi programındaki yüksek lisans derecesi, sıralamada derleme yapmak için kullanılan göstergelerin dördünde kusursuz puan alıyor, düşünce liderliği ve paranın değeri için özellikle yüksek puanlar alıyor ve mezunlar için mükemmel bir puan alıyor.

Yoğun, iki dönemlik bir STEM pazarlama analitiğine odaklanan bir seçmeli ders olarak, Columbia'nın Pazarlama Bilimleri Yüksek Lisans programı, araştırmacıların kurs bileşeninde sağlanan aynı yetkinlik, teknik beceri ve uzmanlık seviyesini edinme arzusu ile uyum göstermesi için düzenlenmiştir. doktora programı.


2- Imperial College Business School - Stratejik Pazarlama Yüksek Lisansı
pazarlama yüksek lisansı yapabileceğiniz en başarılı 5 üniversite! 2

Bu yıl QS Master’ın Pazarlama sıralamasında ikinci olan Imperial College Business School, İngiltere’de de birincilik olduğunu iddia ediyor ve dünya çapında en saygın işletme okullarından biri olarak kabul ediliyor. Londra'nın merkezi konumu, öğrencilere dünyanın önde gelen kuruluşlarına ve dünyanın önde gelen şirketlerine erişim ayrıcalığı sağlar. Okulun yenilikçi ve pratik Yüksek Lisans Stratejik Pazarlama kursu, gelecekteki pazarlamacılarda stratejik düşünmeyi teşvik etmek ve geliştirmek için tasarlanmıştır ve öğrenciler ayrıca işe yerleştirme seçeneğine de sahiptir.

Beş göstergenin tamamında mükemmel bir puan alan kolej, düşünce liderliği kategorisindeki en yüksek puanlara, ardından istihdam edilebilirliğe ve çeşitliliğe sahiptir. Puanlara daha yakından bakıldığında, eski öğrencilerin yüzde 92'sinin mezun olduktan sonraki üç ay içinde çalıştığı görülmektedir.


1- HEC Paris - Pazarlamada Master
pazarlama yüksek lisansı yapabileceğiniz en başarılı 5 üniversite!

Listemizi, yüksek lisans dersi olan HEC Paris'te dünyanın bir numaralı okulu ile sonlandırıyoruz. Çoğu kategoride yüksek puanlar alan HEC, istihdam edilebilirlik ve düşünce liderliği için özellikle iyi bir performans sergiliyor ve mezunlar için mükemmel bir puan alıyor.

HEC Paris’in Pazarlama dersinde yüksek lisans derecesi, pazarlamacılara günümüzün profesyonel pazarlama dünyasında başarılı bir kariyer için gereken temel teorik bilgi ve pratik becerileri sağlar. Öğrencilerin, dört aylık bir iş deneyimi süresinin yanı sıra, mezunlarının kendi alanlarında garantili bir güven ve profesyonellik düzeyi ile ayrılmalarını sağlayan bir tez yazmaları gerekmektedir.

Bunun gibi daha fazla içerik ister misiniz? Düzenli güncellemeler ve kendi kişisel içerik yayınınız için ücretsiz site üyeliği için kaydolun.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 1

  • ruumeysan
    09 Şubat 2020 19:06

    Güzel haber teşekkürler🙏🏼

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..