Blog

pembe fili düşünme - ne okusak - univerlist

Pembe Fili Düşünme - Ne Okusak

Son zamanların popüler kitabı, Pembe Fili Düşünme ile karşınızdayız...

Yazarı olan Zeynep Çarmıklı belki bilirsiniz psikolog dolayısıyla da ne bu "Pembe Fili Düşünme" ? diyenler için bu bir psikoloji kitabı efenim.

Kitabın genel konusu, öz-şefkat.

 

pembe fili düşünme - ne okusak?

Yazarımız öğrencilik yıllarında ailesinden uzak New York'da yaşarken bir panik atak sorunu ile karşı karşıya kalmış. İşte başlangıç noktası tam olarak bu panik atak. Panik ataktan tabiki önce korkmuş, kaçmış, saklanmış bir süre bu döngü devam etmiş. Bu gerçekten zorlu bir süreç olmuş yazarımız için. Ama o panik atak olmasaydı belki ki şu an bu kitaptan bahsediyor olmayacaktık. Her şerde bir hayır vardır diye boşuna dememişler:)

Kitabımız yumuşak bir dil ile yazılmıştır, akıcıdır.

 

Sadece psikolojiye ilgisi olanların değil kendine bir şeyler katmak, olaylara biraz daha farklı bakmak isteyen ve kendine kaba davranan içinde kendisi ile sürekli kavga eden okurlarımız içinde tavsiye ederim. Kitabın kişisel gelişimize de faydalı olması için lütfen bir tık daha farkında, dikkatli, sindire sindire okuyun. Kitap ince, bir çırpıda bitirebilirsiniz ama önemli olan anlamak ve yaşantımıza entegre etmek.

 

"Gökyüzü bazen günlük güneşlik, bazense bulutlarla kaplıdır.

Gökyüzü bulutlara rağmen oradadır. Hava ne kadar hiddetli olursa olsun, yağmur ne kadar şiddetli yağarsa yağsın, deyimin aksine gök asla delinmez."

 

Okurken eminim kendinizden bir şeyler bulacaksınız, "ya evet çok doğru!", "bu şey değil mi ya? BEN!" Deme olasılığınız yüksek :)

 

pembe fili düşünme - ne okusak 2

 

Kitabı okuduktan sonra kendinize biraz daha fazla nazik olmanız dileğiyle...

Bir sonraki kitapta görüşmek üzere :)


 

Sevgiyle


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Berna İnci

Berna İnci

[email protected]

NKÜ | nutrition and dietetic

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..