Blog

Pilotaj Nedir ? Pilot Nasıl Olunur?

Pilotaj Nedir ? Pilot Nasıl Olunur?

Dünya'nın en fazla kazandıran meslekleri arasında yerini daima koruyan pilotluk mesleği ile ilgili anlatılan bir sürü rivayet var. Bunların her birinin ortadan kaldırılması adına sizlere küçük bir araştırma sunuyoruz. Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Pilotaj Eğitimi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Pilotaj Eğitimi 

Pilotaj Eğitimi Bölümü 
pilotaj nedir?

Pilotaj eğitimi programının temel amacı sivil havacılık alanında ihtiyaç duyulan pilotları yetiştirmektir. Yani bu bölüm pilot yetiştiriyor arkadaşlar.

Pilot olabilmek için bazı eklentilere sahip olmanız gerekir. Bunların başında akademik yetenek gelse de , mekanik ilişkileri kavrama , sensörleri ve uyarıları algılayıp hızlı tepki verme , el - göz koordinasyonuna sahip olma , soğuk kanlı olmak gibi karakteristik özelliklere bünyenizde yer vermeniz gerekir. Bunlara sahipseniz Pilot unvanına sahip olmaya o derece yakınsınız demektir.


Pilotlar ne iş yapar?
pilot ne iş yapar?
Yolcu veya yük taşımak , ilaçlama ya da keşif yapmak amacıyla hizmete sunulmuş olan uçakların uçuşunu idare etmek pilotun görevidir.
 

Genelde pratiğe dayalı olan eğitim modelinde, simülasyona dayalı eğitim çok fazla. Ek olarak da özellikle lokasyonlar arası taşıma söz konusu olduğundan yabancı dil bilginizin yüksek olması gerekir.

Pilotaj hangi üniversitelerde var merak ediyorsanız tıklayınız!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..