Blog

Pilotaj Nedir ? Pilot Nasıl Olunur?

Pilotaj Nedir ? Pilot Nasıl Olunur?

Dünya'nın en fazla kazandıran meslekleri arasında yerini daima koruyan pilotluk mesleği ile ilgili anlatılan bir sürü rivayet var. Bunların her birinin ortadan kaldırılması adına sizlere küçük bir araştırma sunuyoruz. Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Pilotaj Eğitimi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Pilotaj Eğitimi 
 


Pilotaj Eğitimi Bölümü 
pilotaj nedir?

Pilotaj eğitimi programının temel amacı sivil havacılık alanında ihtiyaç duyulan pilotları yetiştirmektir. Yani bu bölüm pilot yetiştiriyor arkadaşlar.

Pilot olabilmek için bazı eklentilere sahip olmanız gerekir. Bunların başında akademik yetenek gelse de , mekanik ilişkileri kavrama , sensörleri ve uyarıları algılayıp hızlı tepki verme , el - göz koordinasyonuna sahip olma , soğuk kanlı olmak gibi karakteristik özelliklere bünyenizde yer vermeniz gerekir. Bunlara sahipseniz Pilot unvanına sahip olmaya o derece yakınsınız demektir.

 


Pilotlar ne iş yapar?
pilot ne iş yapar?
Yolcu veya yük taşımak , ilaçlama ya da keşif yapmak amacıyla hizmete sunulmuş olan uçakların uçuşunu idare etmek pilotun görevidir.
 

Genelde pratiğe dayalı olan eğitim modelinde, simülasyona dayalı eğitim çok fazla. Ek olarak da özellikle lokasyonlar arası taşıma söz konusu olduğundan yabancı dil bilginizin yüksek olması gerekir.

 


BAU Pilotaj Bölümü Açıldı!

Bahçeşehir Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde önümüzdeki eğitim döneminden itibaren (2019-2020) pilotaj bölümünün öğretime açılacağının duyurusunda bulundu.

Bahçeşehir Üniversitesi Pilotaj Bölümü’ne kayıt olmak için koşullar neler?
Pilotaj hangi üniversitelerde var merak ediyorsanız tıklayınız! 1
Bahçeşehir Üniversitesi Pilotaj bölümüne kayıt yaptırmak isteyen aday öğrencilerimizin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yetkilendirilen havacılık tıp merkezleri tarafından düzenlenmiş geçerli birinci sınıf sağlık sertifikası (Class-1) ve sağlık sertifikasında tek pilota sertifikalı uçaklarda sorumlu pilot olarak uçmasına engel kısıtlama bulunmadığını belirten sağlık raporu beyan etmeleri zorunludur.

Pilot adaylarının adli sicil kayıtlarının 06.06.2006 tarihli ve 26190 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Uçak Pilotu Lisans Yönetmeliği’nin (SHY-1) 24 üncü maddesinde belirtilen öğrenci pilot lisansı için müracaatlarda öngörülen şartları karşılaması gerekmektedir.

bau pilotaj bölümü hakkında bilgi edinmek

 


Neden Bahçeşehir Üniversitesi’nde Pilotaj Okumalıyım?
Pilotaj hangi üniversitelerde var merak ediyorsanız tıklayınız! 2Bahçeşehir Üniversitesi Pilotaj Bölümü’nde eğitim süreci oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Burada yalnızca uçma bilgi ve becerisi edinmekle kalmazsınız, ayrıca teknik ve yasal konular hakkında da kazanımlar sağlarsınız.

Pilotaj bölümünde öğrenimine devam eden öğrencilere havacılık kültürünün aşılanması adına, özel tasarım pilot giysileri ile olduğu kadar bilgileriyle ve görgüleriyle de fark yaratacak niteliklere sahip bir anlayış aşılanır.

Pilotaj hangi üniversitelerde var merak ediyorsanız tıklayınız!
Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..