Blog

Plank Pozisyonuyla 4 Saat 20 Dakikada Gelen Rekor "Dana Glowacka"! Beden Eğitimi 101!

Plank Pozisyonuyla 4 Saat 20 Dakikada Gelen Rekor "Dana Glowacka"! Beden Eğitimi 101!

Yaz yaklaşırken popüleritesi daha da fazla artış gösteren fitness ile hemen hemen ilgilenmeyen yoktur diyebiliriz. Ve en fazla zorlayan hareketlerden bir tanesinin de tamamen kas direncine dayalı plank hareketinin olduğunu da söylersek abartmış sayılmayız. İşte Kanadalı atlet Dana Glowacka bu hareket ile rekorlar kitabında yerini aldı!

dana glowacka
Rekor denemeleri genel olarak akla ilk gelmeyen şeylerde yapılsa da ki plank pozisyonu da aslında bu sınıfa dahil edilebilir, yine de kolay olduğu anlamı kesinlikle taşımamalı. Fakat konu rekor olduğunda bu denemeyi gerçekleştirmek de herkesin yapabileceği bir şey kesinlikle değil. Kanadalı sporcu Dana Glowacka tam 4 saat 20 dakika boyunca plank pozisyonunda durarak yeni bir dünya rekoru kırdı.


Plank pozisyonunda tam 4 saat 20 dakika!

Dana Glowacka rekoru tam bir saat geliştirerek kırılması güç bir işe imza attı diyebiliriz. Elbette başarı tesadüf olamaz, doğru çalışma yöntemleri ve zihni yönetme tekniklerine hakimiyet bu konuda gerek fiziksel gerekse de zihinsel başarıyı yanında getirmiş diyebiliriz. Kanadalı yoga eğitmeni Dana Glowacka  artık bir rekortmen ve kendisini tebrik ederiz!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..