Blog

Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık Bölümünü BAU Öğrencisi Zeliha Stefanie Roesler Anlatıyor!

Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık Bölümünü BAU Öğrencisi Zeliha Stefanie Roesler Anlatıyor!

zeliha stefanie pdrYKS 2019'a sayılı günler kala geçtiğimiz dönemlerin en gözde mesleklerine değinmeye devam ediyoruz. Bu kez karşınıza Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ya da bilinen adıyla PDR bölümü ile geliyoruz. 

Daha önceleri kendi araştırmalarımızı zaten sizlerle paylaşmıştık, bu kez bölümü okuyanlarda söz ve Bahçeşehir Üniversitesi PDR eğitimi alan Zeliha Stefanie Roesler'den dinleyeceksiniz.

 


Nedir bu PDR Bölümü ?

(Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik)

Günümüz Dünyası’nda eğitimin artık bir tercih değil, kültür ve aslında sorumluluk ve zorunluluk olduğu bir dönemde; doğru bölümü ve okulu seçmek de bir o kadar değerli. 

Artık fiziksel sağlığımız kadar, ruhsal sağlığımızın da önemli olduğunu kabul ettiğimiz bir zaman diliminde yaşıyoruz ve insanlara bu konuda en iyi yardımı verebilecek bölümlerden biri psikolojik danışmanlık ve rehberlik. Ben de, insanların ruhsal dünyasına daha bilinçli bir şekilde dokunabilmek için bu bölümü seçtim. Bu kadar kritik bir konu için eğitim alırken bunu en iyisinden ve en deneyimlisinden almak tabi ki de en önemli noktalardan biri. Bahçeşehir Üniversitesi öğretim kadrosu ve akademisyenleri sayesinde bize çok kapsamlı ve bilinçli bir eğitim sağlıyor. 

Hangi bölümde okursak okuyalım, Dünya’da en son çıkan yazıları ve yeni bilgileri takip etmek bizim sorumluluğumuz. Benimki gibi her geçen gün gelişen ve evrimi devam eden bir bölümde okurken, öğrenim dilimizin ingilizce olması da çok güzel bir rahatlık ve destek. Makalelere rahatça ulaşabiliyor, bulduklarımı anlamakta zorlanmıyorum. 

Bu kadar çok projenin yapıldığı bir alanda yer alırken, kendi projeni oluşturabilme imkanın olması da başka güzel bir detay. Ben de bu yüzden Bahçeşehir Üniversitesi’ne başvururken ApplyBAU başvurusu yapmayı tecih ettim. Beni hayallerim ve projelerimle kabul eden bu sistem sayesinden şuan bu bölümde %100 burslu okuyabiliyorum. 

Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık Bölümünü BAU Öğrencisi Zeliha Stefanie Roesler Anlatıyor! 1

Eğitim Bilimleri Fakültemiz akademisyenleri ile birlikte Erasmus projeleri gerçekleştiriyoruz. Bu projeler sayesinde mesleki becerilerimiz üst seviyelere çıkıyor bunun dışında kendimize iş dünyası ile ciddi bağlar oluşturuyoruz.

Gelecek yıl Kanada’da yer alan FullFord Academy’de alanım ile ilgili bir staj yapmayı planlıyorum. Bölümümüzden belli sayıda öğrenci bu kuruma gönderilecek. Şimdiden bunun heyecanını duyuyorum.

Aday öğrencilere tercih yapmadan önce bu bölümün öğrenci veya mezunlarıyla iletişime geçmesini öneririm. Farklı sektörlerde uzmanlaşma imkanı sunan PDR sayesinde, her geçen gün gelişebilir ve yükselerek ilerleyebilir.  

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..