Blog

QS Dünya Üniversitesi Sıralaması 2020

QS Dünya Üniversitesi Sıralaması 2020

Her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın en iyi 1000 üniversitesi belirlendi. Geçtiğimiz yıllara nazaran bu yıl en tepede yer alan üniversitelerde küçük de olsa değişikliklerin olduğunu söylüyor QS. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Stanford Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi değişmemiş bir ilk üçe sahipken, Oxford Üniversitesi İngiltere'deki en iyi üniversite olmaya devam ediyor.

QS Dünya Üniversitesi Sıralaması 2020

Ancak, bu iyi performansın dışında hem ABD hem de İngiltere için endişe verici işaretler var. Hem ABD'den hem de İngiltere'den üniversitelerin çoğunluğu bu yıl içinde düştü. Çoğu durumda, bunun nedeni sıralamayı derlemek için kullanılan göstergelerden biri olan uluslararası öğrenci oranı için daha zayıf bir puan olmasıdır (buradaki metodoloji hakkında bilgi edinin).

Donald Trump ve Brexit'in etkisinin hissedilmeye başlanması veya diğer faktörlerin oyunda olup olmadığı belirsizdir. Bununla birlikte, diğer üniversitelerin İngiltere ve ABD'den gelen geleneksel ağırlıkları sollamalarına başlaması uzun sürmeyebilir.
 


QS Dünya Üniversitesi Sıralaması 2020!
QS Dünya Üniversitesi Sıralaması 2020 2

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..