Blog

Resepsiyonistlikten, Alibaba'nın Başkan Yardımcılığına Uzanan Başarı Hikayesi!

Resepsiyonistlikten, Alibaba'nın Başkan Yardımcılığına Uzanan Başarı Hikayesi!

Dünya'nın en büyük e-ticaret sitelerinden bir tanesi olan Alibaba'da son günlerde ilginç olaylar yaşanıyor ki her söylediğiyle dikkatleri üzerine çeken CEO Jack Ma, bu yaptığı ile herkesin motivasyonunu yükseltti.


Judy Tong Wenhong, Alibaba’nun “en ilham verici partneri” haline gelmeden önce, kariyerine şirkette bir resepsiyonist olarak başladı. Yakında, sıkı çalışması nedeniyle, bir müşteri hizmetleri temsilcisine ve nihayet şirketin başkan yardımcısı olarak terfi etti.

Evet, doğru okudunuz, kariyerin bir resepsiyonistten şirketin VP'sine dönüşümü.

Çin Kadınları'na göre, Tong şirkette idari asistanlık görevine başvurdu ancak ilk görüşmeyi geçemedi. Tekrar başvurdu ve şirketteki resepsiyonda çalışma şansı verildi.

Hikaye, şirketin ilk CEO'su olan Jack Ma olarak şirket paylarını dağıtıyor. Tong’a% 0.2 hisse verdi, aynı hisse senetleri Alibaba’a giderken 100 milyar dolar değerinde. Jack, sadık olan, şirkette kalması ve işini değiştirmemesi için çalışkan olan resepsiyonistini istedi. Umut, eğer yeterince uzun süre kalırsa ve Alibaba piyasaya girerse 100 milyon dolar kazanacaktı.

Alibaba başlangıçta küresel rekabetteki yerini artırmak için uğraştı ve Tong yıllar sonra bekledi, Alibaba asla halka açılmadı.

Judy Tong Wenhong

Tong, 2004'te Jack Ma'ya ne zaman Alibaba'ın halka açacağını ve Jack'in içeride asılı kalmasını istedi, iyi zamanlar köşeyi dönünce ve yakında şirketimiz halka açılacak.

10 yıl bekledi. 2014 yılında, Eylül ayında, Alibaba New York Borsasında halka açıldı. Şirketin değeri 245,7 milyar dolardı.

Eski kıdemli resepsiyonist Tong, Alibaba Başkan Yardımcısı'na terfi etti. 14 yıl önce katıldığı şirkette 320 milyon dolar değerinde resepsiyon görevinden milyoner oldu.


 
Bu, dünyanın en şaşırtıcı sadakat, sıkı çalışma, şıklık ve tutarlılık öykülerinden biridir.

Alibaba'nın yorulmadan işini büyütmek için uğraştığını biliyordu ama patronuna ve şirkete tam destek vererek araçsal bir rol oynadı.

Buradaki ders, başarılı olmak için hızlı faydalar için asla istekli ve açgözlü olmamalıdır.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..