Blog

Rumeli Üniversitesi

Rumeli Üniversitesi'nde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Okumak

YKS sonuçları açıklandıktan sonra herkes kendine en uygun bölümü aramaya başladı. Bizler de sizler için gözardı edilmemesi gereken bölümleri önplana çıkartmak adına karşınızdayız arkadaşlar.

Tercihlere bakıldığında ciddi anlamda talep gören ve iş konusunda oldukça fazla seçeneğe sahip olan önlisans bölümlerinden bir tanesi olan fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünü İstanbul Rumeli Üniversitesi'nde avantajları ile birlikte değerlendirdik ve sizlere sunmak istedik.


Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Nedir?

Kısaca Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü; doğustan veya sonradan herhangibi bir nedenle sakatlanan ve hekim tarafından teşhisi konup tedavisi belirlenen hastalara,gerekli fizik tedavi rehabilitasyon programını planlayıp uygulayacak sağlık personelinin yetiştirilmesi alanında eğitim ve araştırma yapılır.Ayrıca bu alanda çalışacak kişiler, hastalara güç verme durumunda oldukları için sabırlı, hoşgörülü ve zayıf insanlara yardımdan hoşlanan, sorumluluk sahibi kimseler olmalıdır. Hastanelerin fizik tedavi, otopedi, nöroloji,yanık kardiyoloji, pediadri, kadın-doğum kliniklerinde rehabilitasyon merkezlerinde çalışılabilir. Ayrıca fizyoterapist bir uzman hekimle birlikte klinik açılabilir.

 Fizik tedavi ve rehabilitasyon programı, doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle sakatlanan ve hekim tarafından tanısı konup tedavisi belirlenen hastalara gerekli fizik tedavi ve rehabilitasyon programını planlayıp uygulayacak sağlık personelini yetiştirir ve bu alanda araştırma yapar.


İstanbul Rumeli Üniversitesi, bu bölümü seçtiğiniz takdirde sizlere muazzam bir hizmet daha sunuyor ve bu hizmet sizlerin meslek konusunda yelpazesini neredeyse ikiye katlıyor. 

Çift Anadal - Yandal

Okulun yapmış olduğu resmi açıklama aynen şöyle;

"Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümündeki öğrencilerimiz, çift anadal programı ile “Beslenme ve Diyetetik” ve “Hemşirelik” gibi istediği bölümlerde dönem uzatmaksızın iki farklı alanda lisans diploması alma hakkına sahiptir. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü lisans öğretim programına kayıtlı olan öğrencimiz, üniversitemizdeki farklı bir bölümden bazı dersleri eş zamanlı ve başarıyla tamamlayıp, yan dal programlarıyla farklı bir alanda bilgilerini arttırarak sertifika alabilirler. Çift anadal ve yan dal imkânları ile öğrencilerimiz, eğitim gördükleri dönem içerisinde kendilerini geliştirerek, yeterliliklerini diploma ve sertifika ile belgeleyebilmektedirler."


Sektörde İlerlemek


Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programını tercih ederek sektörde Fizyoterapist olarak çalışmak isteyenler;

• Yaşam boyu öğrenme prensibini benimsemiş,

• İnsan haklarına saygılı,

• İletişim becerileri güçlü,

• Üretken ve özgün bakış açısına sahip,

• Fen bilimlerinde başarılı kişiler olması gerekmektedir.Detaylı bilgi almak için tıklayınız!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..