Blog

Rus ve Doğu Avrupa Dilleri Bölümlerini Okumanız için 7 Geçerli Sebep!

Rus ve Doğu Avrupa Dilleri Bölümlerini Okumanız için 7 Geçerli Sebep!

Rusya ve Doğu Avrupa ülkeleri büyük miktarda kara kütlesini kapsamakta ve bu da geniş bir eğitim potansiyeli getirmektedir. Bu konuda bir dereceye kadar çalışmanın yapılacak işe değmeyeceğine inanmamızın başlıca nedenlerinin bir listesini hazırladık:

Rus ve Doğu Avrupa Dilleri Bölümlerini Okumanız için 7 Geçerli Sebep! 1


1- Olağandışı bir seçim olabilir, ancak aynı zamanda ilgili bir seçenek de olabilir.

Çoğu okulun özellikle Rus ve Doğu Avrupa Dilleri ile ilgili sınıfları bulunmadığından, bu konu alanı belki de daha az belirgin olan üniversite rotalarından biridir. Ancak bu durumun sizi engellemesine izin vermeyin, çünkü bu ülkelerin ve dillerin bilgi ve deneyimleri, dünyanın mevcut politikaları ışığında inanılmaz derecede değerlidir.

 


2- Çok çeşitli konuları ele alacaksınız

Film çalışmalarından uluslararası ilişkilere kadar, Rusya ve Doğu Avrupa ülkeleri hakkında detaylı olarak öğreneceğiniz geniş geçmişlere sahipler. Keşfetmek için zengin kültürler de vardır. Örneğin ilgi çeken görsel sanat, tiyatro, bale ve daha fazlasına ev sahipliği yapan ve Leo Tolstoy, Çaykovski ve Anna Pavlova gibi simgelerin bulunduğu ülke olan Rusya'yı ele alalım.
 


3- Derecenizi birleştirebilirsiniz

Yalnızca bir dile odaklanan bir kurs sizin için değilse, çalışmalarınızı başka bir dille veya Felsefe ve Ekonomi gibi farklı konularla birleştirme seçeneğiniz vardır. Bu şekilde, ufkunuzu genişletme ve normalde lineer bir odaklamaya yeni fikirler getirme yeteneğiniz olur.


 


4- Yurt dışında eğitim alma şansınız olacak

Üniversitelerin çoğu, bir Rus ve Doğu Avrupa Dilleri okuyan öğrencilere yurtdışında bir sömestr veya bir yıl çalışma fırsatı sunar. Bu sadece kültürü ilk elden tecrübe etmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda kısa sürede yerel gibi konuşacaksınız.

 


5- Girilecek çok sayıda profesyonel rol vardır

Rus ve Doğu Avrupa Dilleri mezunları çeviri, turizm, finans, medya ve öğretim dahil olmak üzere bir dizi farklı kariyer yolu izleyebilirler. Hayaliniz yurtdışında çalışmaksa, bu derece kesinlikle bu gerçeği yapmanıza yardımcı olacak iyi bir başlangıç ​​olacaktır!
 


6- Mezun olarak başlangıç ​​maaşınız iyi olacak

Rus ve Doğu Avrupa Dilleri derecesinin sizi ekonomik olarak iyi bir konuma getirip getirmeyeceğini merak ediyorsanız, mezunlarımız ne kazanıyor? tablo. 2017 yılında, söz konusu alanın mezunları ortalama 24.000 sterlinin üzerinde bir gelir elde etmiş ve bu da ortalama lisansüstü maaşının yaklaşık 1,000 sterline yükselmiştir.
 


7- Devredilebilir beceriler kazanacaksınız

Dereceniz boyunca geliştireceğiniz beceriler, sizi Rus ve Doğu Avrupa Dilleri ile doğrudan ilgili bir meslek seçmiş olsanız da olmasanız da, profesyonel dünya için ayarlayacaktır. Bu beceriler arasında, birçok işverenin potansiyel çalışanlarda ödüllendirdiği ve aradığı sunum, organizasyon, yorum ve ekip çalışması bulunmaktadır.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..