Blog

sabanci üniversitesi kampüste yaşanabilir durumlar

Sabancı Üniversitesi' nde Karşılaşabileceğiniz 10 Durum

1. İzlenmesi neredeyse imkansız olan yoğun mail trafiğiOkul ile veya derslerle alakalı her iletişim mail üzerinden yapılıyor. Öyle ki oda anahtarınızı kaybettiğinizi dahi yurt görevlisine mail olarak bildirmek zorundasınız.

2. Sadece okulun ilk haftası İstanbul' da okuduğuna inanmakSabancı Üniversitesi teorik olarak İstanbul'da olsa bile aslında Kocaeli'ne daha yakın. Sonu gelmeyen shuttle yolculukları bu gerçeğe katlanmanda sana yardımcı olabilir.

3. Hocaların kapılarda unvanlarının yazmamasıGenelde çekimser adımlarla yaklaşıp çaldığımız kapı aslında öğrenmek isteyen öğrenciye sonuna kadar açıktır. Eylemsizliğe sürüklenme durumu olmasın diye, hocaların kapısında unvanları yazmaz.

4. Ders seçme dönemini panik havasında geçirmekBu okulda öğrenciler ders seçimi konusunda oldukça hassas. Almak istedikleri derslere karar vermek bir o kadar zor iken site ders seçimine açıldığı ilk dakikalardan itibaren site kitleniyor. En mantıklısı alabildiğin kadarını alıp sonrasında drop etmek.

5. CampusNet paylaşımlarıKampüs içi iletişimde sosyal medyayı görmezden gelmek olmazdı diyen Sabancılı arkadaşlar, CampusNet adlı ortamda istedikleri kayıp eşya alım satım etkinlik daveti gibi paylaşımlarda bulunabiliyor. Uygulamaya rağbetin çok olması kayıp küpe ilanı bile okutuyor insana.

6. Oda temizliği sorunsalıSabah odayı temizlemeye gelen görevlilerin uykuyu yazık etmesinden dolayı çoğu yurt odası kapısında "Temizlik istemiyoruz, teşekkürler." yazısı görülür. Ancak sınav dönemi sonunda odanın toz duman olması sinirleri bozar ve kapıdaki yazıyı çıkararak o güzel sabah uykusunun bölünmesi beklenir.

7. Her alana ev muamelesi yapmakYurdun kampüs içinde olması öğrenciye her yeri odası olarak gördürebilir. Saatlerce çalışmanın verdiği zihin bulanıklığıyla sınav zamanları zar zor boş bulunan study'den (çalışma alanı) çıkarken oda anahtarıyla kilitlemeye çalışmak bundandır.

8. Recitation saatleriHer dersin her saatine gidebilmenin tam devamlılığın çok zor olduğunu biliyoruz. Fakat dozu aşıldığında ve dersleri boşladıkça recitation(tekrar) derslerinin önemi kat kat arttığının, recitation notlarının neredeyse karaborsaya çıkacak kadar değerlendiğini ve finallere iki hafta kala recitation saatlerinin %100 doluluk oranına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

9. Çimlerden kısa yol oluşturmakOkula ilk gelen ile gedikli öğrencilerini ayırt etmenin en kolay yolu. Yeni gelen öğrenciler, normal beton yoldan giderken bu sırada eskiler çimlerden gidecekleri yere daha kısa olan hipotenüs yolları tercih eder ve bir yandan gide gele seyrelen çimlerin üstüne taş döşeme fikrini tartışırlar.

10. Kaşif kedilerSabancı Üniversitesi'nde konumlanan sadece öğrenci ve akademisyenler değil, kediler de var. Araştırmacı özellikleriyle tanınan bu kediler sadece yemek masalarının üstüne atlamakla kalmayıp, ders sırasında amfiye girebiliyor, koridorda dolaşıp kapı da açabiliyorlar.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..