Blog

UniverList sabanci üniversitesi lisans okumak

Sabancı Üniversitesi' nde Okumak İçin 7 Sebep

1. Bölüm seçimi esnekliği

 

 

 

Hangi bölümü okuyacağına bir türlü karar vermeyen ve arada kalan öğrenciler için müjde! Türkiye'de okuyacağın bölümün ilk sınıfta alınan genel derslerden sonra ikinci sene hayal ve yeteneklerine göre seçebileceğin tek okul Sabancı Üniversitesi. Ne kadar bunu etrafındaki kişilere yüzlerce kez açıklamak zorunda kalsan da gelecekte yapacağın iş hakkında pişmanlık duyma olasılığın baya azalıyor diyebiliriz. Ayrıca seçtikten sonra da tekrar memnun kalmazsan geçisin epey kolay.

 

2. Yaşayan kampüs

 

 

Çoğu ihtiyacını kampüsün dışına çıkmadan da halledebilirsin. Oto yıkamadan kuaföre kırtasiyeye kadar birçok imkana sahip bir okul Sabancı Üniversitesi. Sadece bir eğitim yeri olarak değil aynı zamanda kendi içinde bir yaşam alanı olarak kabul edebiliriz. Okula girişte ücretsiz olarak sahip olduğun 1000 liralık ilaç sigortası ile 7/24 ücretsiz muayene olabilir ve ilaç desteği alabilirsin. Güzelliğine ve bakımına düşkünler için Gratis bile düşünülmüş.

 

3. Prestij sahibi olması

 

 

 

Sabancı Üniversitesi'nin tartışmasız olarak öğrencilerine sunduğu en önemli maddelerden biri de prestij. Hangi bölümde kaç sene okursan oku, Sabancı'yı tercih ettiğin için karşındaki insanın seni takdir etmemesi gibi bir durum yok. Hem sosyal çevrede hem de akademik çevrede kesinlikle Türkiye'nin öncü üniversitelerinden biri olması, seni bir çok ortamda öne geçirebilir. Şunu da ekleyelim, Sabancı Üniversitesi mezunlarının ilk yıl içinde bir işe veya lisansüstü eğitime yerleşme oranı %89'dur. Fazla söze gerek yok :)

 

4. Akademik Destek Programı

 

 

 

%79 oranında burslu öğrencinin bulunması ile Sabancı Üniversitesi'nin öğrenci profilinin akademik başarısı gözünü korkutmamalı. Diğer başarılı öğrencilerin arasında geride kalma endişen varsa eğer, derslerde zorlanır mıyım diye düşünüyorsan, veya hali hazırda zorlanıyorsan, Akademik Destek Programı'na başvurabilirsin. Seninle aynı sınıftan olan ADP moderatörü seninle birlikte gelen diğer arkadaşlarınla konu tekrarı yapabilir ve eksiklerini kapatabilirsin. Yalnız çalışmaya ihtiyacın varsa üst sınıflardan ücretsiz ders alabilirsin. Şayet derste iyi olduğunu düşünüyorsan, sen de moderatör olup arkadaşlarına yardım edebilirsin. Yeni insanlarla tanışmak için güzel bir sebep olmalı.

 

5. Yurtların kampüs içinde olması

 

 

 

Sabancı Üniversitesi'nde Türkiye'nin bir çok ilinden öğrencinin olması yurtların popülerliğini arttırmış durumda. Öyle ki İstanbul'da yaşayan öğrenciler bile yurtta kalmak için başvuru yapıyor. Eğer sen de başka ilden gelen bir öğrenci olacaksan, kampüsün içinde kalman senin için ulaşım açısından büyük kolaylık olacak. Sabancı yurtlarının çoğu okul yurtları arasında öne çıkmasının bir sebebi de yurtların kız-erkek karışık olması, katı ve bir o kadar da sıkıcı kuralların bulunmaması.

 

6. Her spor dalına olanak sağlaması

 

 

 

Kampüste basketbol ve voleybol için kullanılabilen kapalı spor sahası, fitness, dans, kondisyon ve kardiyo salonu, 2 adet kapalı tenis kortu bulunmakta. Açık alanda yapabileceklerine gelirsek, çim ve halı futbol sahası, koşu yolu ve 14 egzersiz istasyonundan oluşan egzersiz parkuru var. En güzeli ise arkadaşlarınla grup oluşturup günümüzde bir o kadar da popülerleşmiş pilates, yoga, kick box seanslarına da katılabilirsin. Açıkça bu üniversitede sağlıklı yaşamak için her imkan sunulmuş.

 

7. Özgür ve rahat ortam

 

 

 

Kampüsün fazlaca geniş ve öğrenci nüfusunun az oluşuyla birlikte, kampüsün içinde genelde sakin bir hava var. Ayrıca az insanın göze daha çok batması diye bir durum yok aksine avantaj olarak büyük öğrenci gruplarının oluşturduğu kolonileşmelerin de en az olduğu üniversitelerden biri. Öğrencilerin genelde birbirlerini tanımaları ve sıcakkanlı yaklaşımları birbirlerini yargılamalarına da engel oluyor. Eğer sen de rahatına düşkün ve uyumluysan bu ortamı seveceğine eminiz.

 

Arkadaşlarımız bir de şöyle bir tanıtım filmi hazırlamış.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..