Blog

Boğaziçi üniversitesi

Sadece Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin anlayabileceği 10 farklı durum

Merhaba arkadaşlar. Boğaziçi Üniversitesi belki de bu ülke üzerinde en çok merak edilen üniversitelerden bir tanesidir. Birçok konuda en üst düzey olarak belirlenen bu üniversitenin sınırları içerisinde yaşanan karşılaşılabilmesi mümkün 10 ilginç durumdan bahsetmek istiyorum;

 1-    Güney Çim frizbicileri

 

Eğer orada değillerse havanın güzelliği sorgulanır. 

2-    Consent almak için ilk dersten hocanın başına üşüşen öğrenciRegistration’ın başka bir kurbanı olan bu öğrenci tipi bize lise anılarımızı anımsatır ister istemez. Tek istediği consent'tir, hoca “tamam bu akşam bi e-mail at bakalım” demeden bir adım dahi uzaklaşmaz.

 

3-    Kuzey-Güney arası koşturmaktan shuttle’a dönmüş kurbanlar

“New Hall’de dersim var yetişmem lazım”, “Hoca dersi güneye almış.” derken Kuzey-Güney arası mekik dokuyan bu öğrenciler, shuttle'larla rekabete girip güneye 4 dakikada ulaşabilirler.
 

4-    Güney Study tuvaletini mesken edinmiş kediler

Hayatınızın, hatta sandviçlerinizin içine kadar sokulan, çimlerden kantin masalarına; dersliklerden lavabo içlerine kadar her köşeyi tapularına geçirmekten hiçbir rahatsızlık duymayan bu kedilerin, Rumeli Hisarüstü iskan edilmeden önceleri de bu topraklarda yaşadığı duyulmuştur.

5-    Siyaseti tuvalet üzerinden götüren geleceğin polemikçisi

“Madem işemeye geldim, bir kalem bulayım da geçen günkü yasa tasarısını bi eleştireyim. Şekilli olsun ama.”

6-    Boğaziçi’ne gelince sosyallik patlaması yaşayarak bursunu kulüp aidatlarına kaptıran hazırlık

Ön kayıt günü kulüplere kaydolmaktan üniversite kaydını unuturlar.
 

7-    Liseli gruplar"Arkaya şu güzel binayı alalım mı hocam?"

 

8-    Yemekhanede 3 çeşit seçmeli seçen exchange kız

 

Sağlıklı beslenmeye özen gösteren kızımız “Bir çeşit alabilirsiniz sadece” uyarısına “Good day!” diye cevap verip yoluna devam eder.

9-    Mühendis tayfa

Ders araları ve çıkışlarında beraber olan gruplarda kadın-erkek oranı dikkat çekicidir.

VE EN ÖNEMLİSİ DE…

 

10-    150 yıllık köklü bir geleneğin parçası olmak.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Büşra Karahan

Büşra Karahan

[email protected]

2016 yılında TM-1 puan türünde 829.likle girdiğim Boğaziçi Üniversitesi'nde Ekonomi Bölümü 1. Sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda 1200 üyeli , 6 alt kuruldan oluşan Türkiye’nin en köklü öğrenci kulübü olan Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü İş Dünyası ve Yönetim alt kurulu koordinatörüyüm. Ek olarak kendimi gönülden adadığım Boğaziçi Denizcilik ve Yelken Kulübü üyesiyim. Her hafta teorik ve pratik (Fenerbahçe Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde) yelken eğitimi alıyorum. Bunun haricinde Spor Komitesi bünyesinde yoga dersi alıyorum. Kısacası okulumun kulüp faaliyetleriyle yakından ilgiliyim diyebilirim. Hazırlık sınıfını Kilyos Kampüsü’nde tamamladım. Bu yıl Hisarüstü’nde okulun kendi 4. Kuzey Yurdu’nda kalıyorum. Aslen Muğlalıyım. İzmir’de doğup büyüdüm, 13 yıldır ise ailem Ankara’da yaşıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..