Blog

Avukatlar günü

Sadece hukuk öğrencilerinin anlayabileceği durumlar

"Adalet mülkün temelidir" demiş Mustafa Kemal Atatürk. İnsan adil olursa, adaletli davranırsa Dünya üzerinde yaşanamayacak bir yer söz konusu dahi edilemez. Adaletin bu denli önemli olduğu günümüz dünyasında , adalet terazisini ayakta tutmaya çalışan avukatların gününü kutlamak gerekir.

Eee madem ki avukatlar günündeyiz, o zaman bu yola baş koymak isteyecek olan arkadaşlarımıza hukuk öğrencisi olurlarsa karşılaşabilecekleri durumları aktaralım ;


1. Evde değil kütüphanede yaşamak 


Eğer bir hukuk öğrencisiysen, mutlaka ama mutlaka özellikle de başka bölümlerin kütüphanelerinde kendinize bir yaşam alanı kurmanız gerekecektir. Başka fakülte diyoruz çünkü çok yüksek ihtimalle sizden önce gelen dönemlerden bazı arkadaşlar hukuk fakültesi kütüphanesinde kök salmış ya da bitkisel hayata yüz tutmuş olabilir.


2. Spora gerek yok, kitaplarım var

Üst üste dizildiğinde görkemli bir gökdelene dönüşebilecek seviyede çok ve bir o kadar da kalın kitaplar hayatınızın parçası olacaktır. Ve emin olun o kitaplar ömrünüzün sonuna kadar yakınınızda bulunmak zorunda, ama yine de korkmayın bir süre sonra kaslı kollarınız ya da sırtınız avantaj sağlayacaktır. 3. Finale çalışmak

Hukuk öğrencisiyseniz, sorumlu olduğunuz konular tüm bir yılı kapsadığından daima ilk hedefiniz finallerdir. Vizeleri teğet geçmenizin elbette faydası yok ama gidenle gidilmiyor.


4. Meditasyon yapmışçasına rahat ol

Sinir yıpratan durumlar o kadar çok tekrar ediyor ki kendini, bir süre sonra bu sinir bozucu durumlar havuzunda adeta bir kuş misali kendinizi rahat hissediyorsunuz. "Amaaan bütte hallederiz" en çok kullanacağınız cümlelerden biridir kulağınıza küpe olsun.


5. Bayram tatiline giderken

Bayram tatiline giderken bir hukuk öğrencisi iki bavul hazırlamak zorundadır. Çünkü kitaplar bir kez yapıştıysa artık onlar olmadan bir yere gitmeniz mümkün olamaz.


6. Finale vizenin de dahil olduğunu öğrenmek

Finale vizenin de dahil olduğunu duyunca Aslında vizenin de dahil olacağını bilen ama bir umut diye düşünen hukukçu kardeşlerim..


7. Pratikler

Hayattan soğumanıza sebep olacak en entrikalı dizileri dahi sollayabilecek seviyede olaylara pratiklerinizde çözüm üretmek ya da üretememek, işte bütün mesele bu...


8. Fosforlu kalemi hayatının merkezine koymak

Fosforlu kalem, bir süre sonra çoğula dönüşecek olan bu kalem türü hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Birkaç şey daha var ama gözünüzü korkutmak istemiyoruz arkadaşlar. Bu içerik hazırlanmadan önce okuyan ve mezun olmuş birçok avukata ve adayına danıştık. Birçoğu farklı okullarda öğrenim görmüş olmasına rağmen yine de bu maddelerin etrafında toplandık. Eğer siz de ileride bu mesleği yapmayı amaçlıyorsanız bunları bilmeniz sizlere fayda sağlayacaktır.

Tüh söylemeyi unuttuk !

Belki de en can alıcı soru"Ne avukatı olacaksın?" ile karşılaşabilirsiniz, şaşırtıcı cevaplar verip hedef saptırmayı deneyin.

Tüm Avukatlarımızın "5 Nisan Avukatlar Günü" kutlu olsun !

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..