Blog

Sadece Mühendislerin Anlayacağı10 Şey!

Sadece Mühendislerin Anlayacağı10 Şey!

Muhtemelen girebileceğiniz en büyük dallardan biridir (Seçtiğiniz çalışma alanına göre değişkenlik gösterir fakat daima benzerdir). Uykusuz geceler, sonsuz kafein ve boş vaktimiz olmadığında sürpriz olmaz. Bu grup projeleri üzerinde çalışmak veya hesaplarınızı bitirmek için geç saatlere kadar kalmanız her mühendisin doğru olduğunu bildiği bir şeydir. Hangi mühendislik uzmanlığına girmiş olursanız olun, her mühendisin kendini kanıtlamak için sahip olduğu birkaç ortak gerçek vardır. İşte sadece mühendislerin anlayabileceği 10 şey.
 

via GIPHY

 


10- Nizam şart
Mühendislik sadece gitmeyecek bir kaşıntı gibidir. Sürekli etrafa bakar ve bir şeyleri iyileştirmenin veya bir şeyin nasıl çalıştığını merak etmenin yollarını görürsünüz. Kaşıntıyı tatmin edecek tek şey, bir şeyi parçalara ayırmak ve “düzeltmek” tir.


9- Sadece sizin anladığınız kadar karmaşık kelimelere sahip soruları cevaplamak

Mühendislerin iyi yaptıkları bir şey varsa, etraflarındaki herkesin akıllı olduğunu düşünmesini sağlamaktır. Üniversitede geçirdiğin dört, beş hatta altı yıl bile sana ne anlama geldiğinden bile emin olmadığın kelimeleri içeren karmaşık bir kelime verdi.


8- Bir projeye girme ve ne yapacağını ya da nereden başlayacağına dair hiçbir fikri olmayan.

Proje sonrası, proje sonrası, proje sonrası. Sürekli ev ödevi ve bitmeyen sınavlar arasında, her zaman bu ekstra boş vakti alan bir proje vardır. Bazen projeler size gizlice giriyor ve sınıfta uyumanız sizi biraz zor durumda bırakıyor.


7- Öğrencilerin yarısını dersin ikinci haftasında kaybetmek

Sınıfın ilk haftasında odada boş yer yok. Ancak ikinci haftaya gelin ve odanın herhangi bir yerinde oturup herkesin istediği gibi görünmesini sağlayın. . . ayrıldı? Mühendislik kalbin zayıflığı için değil.


6- Her ne olursa olsun "boş zamanı" veya "hayatı" olan herkesi umutsuzluğa düşürmek

Serbest zaman, mühendislerin sadece ev ödevlerinin sürekli akışı ve profesörlerden gelen projeler uyku için vaktiniz bile olmadığından emin oldukları bir şeydir. Oda arkadaşınız hafta sonu boyunca plaja kendiliğinden bir yolculuk yaptığında, yardım edemezsiniz ama biraz acı olun.


5- Sömestr boyunca yarı yolda olmak ve sınıfın ne hakkında olduğunu bilmemek

Mühendislik dersleri, siz dikkat etmeyeceğiniz andan itibaren hızla ilerleme yeteneğine sahiptir. Birçoğunuz muhtemelen tüm sömestr yakalama mücadelesini biliyorsunuzdur.


4- Sürekli bir şeyleri düzeltmek isteniyor

Birisi sizi mühendis olarak duyduğunda, otomatik olarak kırık bilgisayarlarını veya arızalı ev aletlerini tamir edebileceğinizi düşünüyor. Bir inşaat mühendisini bilgisayarınızı tamir etmesini istemek, bir kızartma aşçısının size kuantum fiziğini öğretmesini istemek gibidir. . . Kötü bir fikir.


3- 5 yıllık okulun sadece "nasıl öğrenileceğini öğretiyor" olduğunu anlamak

Sonunda gerçek mühendislik dünyasına girdiğinizde, son 5 yılda öğrenmek için harcadığınız her şeyin faydasız olduğunu ve şimdi gerçek öğrenmenin başladığını fark edersiniz! Eğitim eğlenceli değil mi?


2- hiç kimse ne yaptığınızı anlamıyor

Birisi ne yaptığınızı sorduğunda, çoğu zaman mühendisler, günlük olarak yaptıklarını sadece birine iletmek için sonsuz açıklamaların aşağı doğru bir sarmalına girerler. Çoğu zaman yapılacak en kolay şey işleri olabildiğince fazla basitleştirmek ve hiç kimsenin sizi anlayamayacağının farkına varmaktır.


1- Projektörün nasıl çalışacağını bulamayan bir doktora profesörü

Mühendislere, üniversitedeki tartışmasız zeki insanlardan bazıları tarafından öğretildiği halde, herkesin temel sınıf ekipmanlarının nasıl çalışacağını hala bulamayan bir profesörü var. Görünüşe göre uygulamalı fizik doktorasına sahip olmak, size bir projektörün nasıl çalışacağını öğretmiyor.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..