Blog

sadece rts öğrencilerinin karşılaşabileceği ilginç durumlar

Sadece Radyo Televizyon ve Sinema Öğrencilerinin Karşılaşabileceği 10 İlginç Durum!

Radyo sinema ve televizyon bölümü öğrencileri genel olarak diğer öğrenci grupları tarafından sürekli olarak imrenilerek takip edilenler arasındalardır. Bunun da sebebi o bölüm öğrencilerinin oldukça fazla eğlendiği , sürekli olarak eğlenceden eğlenceye aktıkları düşünülür ama gerçeği bir tek onlar bilir.

RTS öğrencileri genel anlamda bir yapım söz konusu olduğunda çileyi çekenler konumundalardır. Bunun da sebebi , her şeyin ekran karşısında muhteşem görünmesi adına günler , aylar geçen çalışmalar gerçekleştirmek zorunda olmalarından tutun da zorlu hava şartlarında yine aynı disiplini uygulamak zorunda olmalarıdır. En İnce ayrıntının atlanmaması da bu durumun tuzu biberidir diyebiliriz.


Tabi her şeyi bir kenara koyacak olursak, bu bölüm işinizi doğru yaptığınız takdirde , tüm övgüleri en hızlı şekilde alabildiğiniz , eğlenceli ve bir o kadar da zevkli bir bölümdür. Eğer sizler de bu bölüme gönül vermiş ya da çoktan bu meslek uğruna dirsek çürüttüyseniz, aşağıda yer alan maddelerle karşılaşmış olmanız oldukça mümkündür.1- Hadi sen çek, boşuna mı okuttuk! 

sen çek
Tüm dijital aletlerde artık sizlerden bir şeyler çekmeniz istenebilir, şaşırmayın. Sosyal medya profil fotoğraflarından tutun da her , toplu aile fotoğraflarına kadar her konuda artık sorumluluk üstünüzdedir.

 2- Hayal dünyasında yaşama diploman beş para etmez!

hayal et
Oysa mesleğinizde başarılı olmanızın ana şartlarından bir tanesi hayal edebilmektir.

 3- Sayısalım kötüydü ben de sene kaybetmeyeyim diye seçtim!

Heves ederek bu bölüme girip , beceremeyeceğini anladıklarında sundukları ilk bahanedir.
 4- Ekipman olsa ben yapacağımı biliyorum

ekipman


Bu da en pratik kaçış bahanesidir. Bahaneler , bahaneler...

 5- "Nasıl fikir?"

sinema televizyonda fikrin önemi

Farklı olmak adına acayip acayip şeyler uydurup bu fikir konusunda sizlerden onay almak isteyecek arkadaşlarınız olacaktır. Üzmeyin sırtını sıvazlayın "süper" deyin.
 6- Setlerde çalışsak daha mutlu olurduk

setlerde çalışmak
Arkadaşlarınızdan en azından biri okulu bırakıp setlerde çalışmaya başlamıştır. Okulda yapılan sohbetlerde ise laf dönüp dolaşıp hep ona gelir: “Abi en iyisini o yaptı, bu işi en iyi öyle öğrenirsin.”

 7- Kurguda hallederiz

kurguda halledebiliriz8- Arkadaşına sorsana bizim filmde oynar mı ?

arkadaşın bizim filmde oynar mı ?


Bu cümle ; yeri geldiğinde flört amaçlı kullanılsa da çoğu zaman ekonomik koşulların yetersizliği neticesinde ortaya çıkan çaresizliğin göstergesidir. Kenarda bekletiniz!

 9- Proje ekibinize beni de alsanız olmaz mı?

beni de aranıza alın


yavru köpek bakışı yapan, okulu çoğu zaman ziyaret dahi etmeyen ve yumurtanın kapıya dayandığını fark eden sınıf arkadaşı cümlesidir, kanmayınız.

 10- Abi parayı bastıran yönetmen oluyor!

parayı bastıran yönetmen oluyor


Yönetmen olmak isteyip zorluklarla uğraşırken , bir ünlünün yönetmen koltuğuna oturduğunda RTS öğrencisi (temsili değil)


Evet arkadaşlar sizleri daha fazla korkutmadan yazımıza son veriyoruz. Yoksa Zeki Demirkubuz ve Nuri Bilge Ceylan kıyaslamasına girmeniz konusunda sizleri uyaracaktık, bir de ışık çok önemli ...

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..