Blog

Sahili Olan En Başarılı 7 Üniversite!

Sahili Olan En Başarılı 7 Üniversite!

İnternetin yaygın kullanıldığı ve yeni medyanın her bilgiye ulaşım konusunda sağladığı kolaylık neticesinde artık gelecek jenerasyonların hayat beklentileri de değişiyor ki bu aslında eğitim alacakları okullara karşı sahip oldukları beklentilere de yansımış durumda. 

Baştan belirtelim bu bir eleştiri değil, aksine eğitim alacağınız yer eğer şansınız varsa sizi rahat hissettirmeli ki üniversitede öğrenciyken ders çıkışı üniversite sahilinde olmak isteyebilirsiniz bu yüzden internet tarayıcılarında en fazla aratılan üniversite kampüs beklentilerinden biri olan sahili olan en iyi üniversiteleri sizler için sıraladık. 

Not: Bu liste QS sıralamalarına göre en iyi 120 üniversite arasında yer alan üniversitelerden hazırlanmıştır.

 


Gold Coast
sahili olan en başarılı 8 üniversite

Avustralya’nın en popüler şehirleri arasında değil (hepsi Aussie’nin yedi girişinden biri değil) ancak 84. sırada yer alan Gold Coast, muhtemelen duymadığınız için buraya yerleşmeyi hak ediyor tr.

Şehir, 52km altın kum ve yılda 300 güneşli güne sahiptir ve hatta Surfer's Paradise adlı bir banliyösü vardır. Fakat kendinizi güneşlendirmenin yanı sıra, burada keşfedilecek çok şey var. Gold Coast hinterland  'altının arkasındaki yeşil' olarak bilinir - büyüleyici şelaleler, yağmur ormanları, dağlar ve milli parklar sunar.
 


Dubai Sharjah-Ajman
dubai

Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Birleşik Arap Emirlikleri’nin merkezi Dubai bölgesi olan Sharjah ve Ajman herkes için bir şeyler sunuyor ve buradaki sıcak çöl iklimi sizi yakındaki en temiz plajlardan birinde serinlemek isteyecek. Burada mütevazı giysinin yasal olarak gerekli olduğunu unutmayın, ancak standart plaj kıyafeti iyi olmalıdır (plajdan uzaklaşırken giyilmemesine rağmen).

Sharjah ve Dubai'nin manzarasını sunan 60 metre yüksekliğindeki gözlem çarkı, Sharjah'ın manzarasını sunan 60 metre yüksekliğindeki gözlem çarkı; ve dünyanın en yüksek üçüncü fıskiyesine sahip olan ve yıllık F1 Powerboat Race'e ev sahipliği yapan güzel Khalid Lagünü'ne hayran kalacaksınız.

Bölge, şu anda dünyada 371. sırada olan BAE'nin en yüksek dereceli üniversitelerinden biri olan Sharjah Amerikan Üniversitesi'ne ev sahipliği yapıyor.
 

 


San Diego
san diego

En İyi Öğrenci Şehirleri sıralamasında 76. sırayı alan ve bu yıl dört sıraya yükselen San Diego, öğrenciler için en iyi sahil şehirleri listesindeki Kaliforniya'daki seçimimiz (Kaliforniya'daki diğer şehirler Los Angeles ve San Francisco da mükemmel seçenekler olsa da).

"Amerika'nın En Güzel Şehri" olarak adlandırılan San Diego, kayalık koylardan çekici sörf noktalarına kadar, 113 km'lik bozulmamış sahil şeridine sahiptir. San Diego’nun birçok sahil mahallesinden biri olan Ocean Beach, keşfedilecek birçok bağımsız mağaza ve restoran sunmaktadır.

Şehrin kendisi de “Amerika'nın bira başkenti” olarak bilinir ve hem Meksika hem de Amerikan kültürlerinden ağır bir şekilde etkilenen ve birçok restoranında örnekleme yapmak üzere çok çeşitli mutfaklardan oluşan bir sınır kasabasıdır.

San Diego'daki üniversitelerden en yüksek dereceyi alan ilk 50'ye giren Kaliforniya Üniversitesi, San Diego (UCSD) 'dir.
 


Hong Kong
hong kong

Öğrenciler için en iyi sahil şehirlerimizden bir sonraki, bekleyemeyeceğiniz bir şehir. Hong Kong, dünyanın finans başkentlerinden biri olarak bilinir, ancak plaj severler için harika bir şehir olduğu için çok iyi tanınmaz. Bununla birlikte, Hong Kong'da yurtdışında eğitim almaya karar verirseniz, engebeli ada kıyılarındaki korunaklı plajlarda dinlenerek şehir merkezinin gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşabileceğinizi göreceksiniz.

Bunlardan en popüler olanı, en büyük ada olan Lamma Adası'nda bulunurken, 1. Sınıf Kaplumbağa Koyu Plajı daha tenha bir yer sunmaktadır. Hong Kong, bu yıl en iyi öğrenci şehirleri endeksinde 14. sırada ve Hong Kong Üniversitesi'nde (HKU) en yüksek puanla 25. sırada yer alan yedi lider üniversiteye sahip.
 


Brighton
brighton

İngiltere'nin güney sahilinde bulunan Brighton, güzel plajları ve Brighton İskelesi ile ünlüdür. Bu yıl şehir, Öğrenci popülasyonunun büyüklüğünü ve çeşitliliğini yansıtan öğrenci karışımı göstergesi için en iyi puanı alan En İyi Öğrenci Şehirler endeksinde 83. sırada yer almaktadır.

Eğitiminiz sırasında evi aramak için rahat ama eğlenceyi seven bir yer arıyorsanız, Brighton kesinlikle Birleşik Krallık'taki en iyi sahil şehirlerinden biridir (ve en popüler turistik yerlerinden biridir). Deniz kenarındaki dinlenmenin yanı sıra, Brighton Fringe Festivali, Brighton Festivali (İngiltere'deki en büyük sanat festivali) ve Brighton Pride gibi şehirlere ev sahipliği yapan etkinliklerle kendinizi de içine çekecek çok sayıda kültür var.
 

 


Vancouver
vancouver

Kentsel ve pitoresk İngiliz Koyu da dahil olmak üzere geniş plajlar, Kitsilano Plajı, kentin Los Angeles’taki Venedik Plajı’nın cevabı.

Vancouver ayrıca tipik olarak Kanada’nın çoğundan daha ılıman bir iklime sahiptir ve (plaj voleybolunun tamamen aksine) yakındaki dağlar kar sporları için harika bir yer sunmaktadır. Dış mekândaki harika aşıklar için sunduğu her şeye ek olarak Vancouver, Kanada'nın en sevilen şehirlerinden birinden beklediğiniz her şey için bir dizi mükemmel gece hayatı, tiyatrolar ve müzik sunuyor.

Ayrıca, ülkenin en üst düzey kurumlarından biri olan British Columbia Üniversitesi'ne de ev sahipliği yapıyor.
 


Barselona
barselona

Son fakat en az öğrenciler için en iyi plaj şehirlerine baktığımızda, uzun bir çalışma gününden sonra sahilde gevşemekten daha iyi bir şey olamaz - ve neyse ki Barselona'nın şehri çevreleyen 4km kumlu plajlar arasından seçim yapabileceği çok şey vardır.

Biraz heyecan arayanlar için, hem eğlence hem de deniz ürünleri yemek ve su sporları (ve tabii ki turistler) ile dolup taşan Barceloneta Plajı veya Mar Bella plajına gidin. Buna karşılık, Nova Icaria Plajı, hem sakin hem de sessiz olmasıyla ve yemekleriyle ünlüdür.

Barcelona, ​​bu yıl şehir sıralamasında 21. sırada yer almak için etkileyici bir yer haline geldi ve İspanya'nın en önemli turistik ve ekonomik merkezlerinden biri. Öğrenci anketimizde Barselona hakkında en çok neyi sevdikleri sorulduğunda, bir kişi şehrin çekiciliğini iyi özetledi; "Hava, çeşitlilik, kültür ve güzellik, mutlu olması için gereken her şeye sahiptir."

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..