Blog

Sakarya

Sakarya'da üniversite okumak

Marmara bölgesinin gelişmekte olan şehirlerinden bir tanesi olan Sakarya, kendi adını taşıyan Sakarya Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Sakarya şehri, İstanbul’a yakınlığı sebebiyle oldukça fazla ilgi gören şehirlerden bir tanesi olmasından dolayı oldukça fazla kalabalıktır. 953 bin gibi bir nüfusa sahip olan Sakarya ciddi anlamda kalabalıktır. 

Sakarya Üniversitesi, kampüs bazında fazla yerleşkeye sahiptir ve bölge bölge ayrılmış yerleşkelere sahiptir bu yüzden tercih edecekseniz kampüsünüzün nerede olacağına iyi bakmanız gerektiğini söylemekte fayda var. 

Sakarya İstanbul’a çok yakın olabilir fakat sırf bu yakınlığı yakalayabilmek adına sosyalliğinizi sadece haftasonuna sığdırmak isterseniz hem ulaşım masrafları bazında bütçenizi hem de günlük hayatınızı sıkıntıya sokabilirsiniz. Gerek mekanların tekdüzeliği, gerekse azlığı burada sosyal hayatın pek mümkün olmadığını söylüyor. 

Sakarya halkı, kesinlikle birçok konuda üniversite öğrencilerine karşı önyargılı olmayı huy edinmiş bir halk olarak biliniyor. Karşılaşılan örnekler bunu oldukça fazla destekliyor bu yüzden günün belli bir saatinden sonra dışarıda olmanız sorun yaratabilir. Sevgiliniz ile birlikte hareket etmeniz yine aynı tepkileri alabileceğiniz anlamına da gelebilir dikkatli olmanızda fayda var.

Sakarya şehri doğal güzellikleri olan bir şehirdir. Akyazı, Karasu gibi yerleşim birimlerinde güzelliklerle karşılaşmanız mümkündür. Akyazı sosyalliğin kıpırdama aşamasında olduğu bir yerdir Karasu ise tatil beldesi konumundadır. 
 

Mutfak kültürü konusunda çok fazla bilgi sahibi olamadık çünkü dediğimiz gibi bazı konularda öğrenciler oldukça şehir hayatından ve kültüründen uzak tavır takınıyor.

Ulaşım konusunda şehir içi ulaşım oldukça uygun, fakat diğer yandan ilçelere geçişler belli saatlerden sonra zor olabiliyor.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..