Blog

sanat ve tasarım fakültesinde öğrenci olmanız için 5 sebep

Sanat ve Tasarım Fakültesinde Öğrenci Olmanız İçin Geçerli 5 Sebep!

Sanat, hayat damarlarımızdan bir tanesidir. Sanatın birçok dalı günlük hayatımızda bizimle birlikte olmasaydı hayat çok renksiz olabilirdi ve bu yüzden yaratıcılığı üst düzey olan sanatçılara bu dünyanın sadece madde olarak değil manevi olarak da ihtiyacı oldukça fazladır.

Bir Sanat ve Tasarım derecesinin sizin için uygun olup olmadığından emin değilseniz, sizi doğru yöne itebilecek beş neden:

1- Çeşitli çalışma konuları
sanat ve tasarım fakültesinde öğrenci olmanız için 5 sebep 1

Tarihten heykele, tiyatrodan molaya, bir Sanat ve Tasarım dersinde çalışabileceğiniz çok çeşitli alanlar var. Bu çeşitlilik öğrencilerin ilgisini çeker ve ilginç bir kurs yapısı, yeni fikirler için yaratıcı fikirlerin geliştirilmesine yardımcı olur.
 


2- Parmaklarınızın ucunda ilham verici bir kültür
sanat ve tasarım fakültesinde öğrenci olmanız için 5 sebep 2

İngiliz kültüründe sanat ve tasarım mirası çok büyük ve farklı. İngiltere’de bazılarını ve dünyanın en değerli sanatçılarını barındıran ülke genelinde J.M.W Turner, David Hockney ve Tracy Emin gibi sanat galerileri bulunur. Sanata bu erişilebilirlik, öğrencilere fikirlerini geliştirme ve kendi çalışmalarında üstünlük sağlama kaynakları verir.

 


3- Yurt dışına seyahat
sanat ve tasarım fakültesinde öğrenci olmanız için 5 sebep 3

İster bir dönem isterse bir yıl olsun, birçok üniversite öğrencilere yurtdışında eğitim alma fırsatı sunar. Bu, öğrencinin beceri ve bilgisini genişletmeye yardımcı olur. Dahası, Moda Tasarımı gibi bir üniversite sonrası kariyer sizi tüm dünyaya götürebilir.

 


4- Aktarılabilir Beceriler

sanat ve tasarım fakültesinde öğrenci olmanız için 5 sebep 4

Birçoğu yaratıcı sektördeki bir kariyerin yüksek ücretli bir iş için olası bir yol olmadığına inanıyor, ancak dereceniz sırasında öğrendiğiniz beceriler sizi birçok farklı profesyonel rolde başarılı olmaya hazırlayacaktır. Yaratıcı ve bağımsız olarak nasıl düşüneceğinizi, problem çözme becerilerinizi kullanabileceğinizi ve el-göz koordinasyonu ve iletişim gibi ince ayar becerilerini geliştireceğinizi öğreneceksiniz.

 


5- İş fırsatları

sanat ve tasarım fakültesinde öğrenci olmanız için 5 sebep 5

Mezunların girebileceği meslekler çok geniştir. Resimden TV yapımına, öğretmenlikten küratörlüğüne, Sanat ve Tasarım başlangıçta düşündüğünüz düşük mesleki derece olmayabilir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..