Blog

Sanko üniversitesi univerlist

Sanko Üniversitesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Ek tercih döneminin başlaması ile birlikte gözler üniversiteler ve boş kontenjanlarına çevrildi. Bizler de sizler için genel araştırmalarımızın yanında üniversite önerilerimize de devam ediyoruz. 

Bugün sizlere bahsedeceğimiz üniversitemiz, tamamen tıp konusunda üstün hizmet vermeyi ve öncelikle bölgede yaşayan insanların sağlık ihtiyaçlarını karşılamak sonrasında da dünya standartlarında yetişmiş sağlık hizmetleri mezunları yaratmak adına kurulmuş bir üniversite olduğunu söylemek isteriz. Bu üniversitemizin adı Sanko Üniversitesi'dir.

Sanko üniversitesi

Sanko Üniversitesi adından da anlayacağınız üzere Türkiye'nin önde gelen holdinglerinden bir tanesi olan Sanko Holding tarafından Gaziantep'te kurulmuştur. Eğitim konusunda takınmış oldukları titiz tavır ve akademik kadro derinliği ile tıp alanında eğitim almak isteyen herkese kapılarını açıp büyük bir fırsat sunuyor diyebiliriz. 

Sanko Üniversitesi, tıp konusunda kendine koymuş olduğu hedefleri açılış yılından birer birer yerine getirmeyi başarmış ve tıp konusunda uluslararası hedeflerini yakalamaya ve geliştirmeye devam ediyor.

sanko tıp

Üniversite Araştırma Laboratuvarı tarafından gerçekleştirilen, 174 üniversitenin katıldığı Türkiye Üniversite Araştırması 2018 verilerine dayanarak, Öğrenim Deneyiminin Tatminkârlığı (11. Sırda) / Akademik Destek ve İlgi (24. Sırada) alanlarında öğrencilerin beklentilerini en üst düzeyde karşılayarak, A Plus Üniversite statüsünde değerlendiriliyor.

SANKO Üniversitesitesi'nin Verdiği Eğitimler;

- Tıp Fakültesi
- Sağlık Bilimleri Fakültesi ;
  ** Hemşirelik
  ** Beslenme ve Diyetetik
  ** Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
- Diş Hekimliği Fakültesi'nde

Lisans düzeyinde eğitim verilirken,

- Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  ** Hemşirelik
  ** Moleküler
- Fen Bilimleri Enstitüsü'nde

Tezli Yüksek Lisanss düzeyinde eğitim veriliyor.


Ayrıca belirtmek isteriz ki ana binanın hemen yanında bulunan Türkiye’nin donanım yönünden de en iyi hastanelerinden biri olan Özel Sani Konukoğlu Hastanesi bulunuyor. Öğrenciler burada günümüzün en modern şartlarında, bilimsel ve akademik alanda deneyimleri olan uzman hocalardan birebir bilgi ve deneyim alma şansları bulunuyor.

SANKO Üniversitesi’nin öğrencilere vermiş olduğu pek çok burs ve harçlık adı altında destekleri de mevcuttur. Üniversite'nin vermiş olduğu burs ve harçlıklar hakkındaki yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.Sosyal ve kültürel aktivitelere gelecek olursak;

Abdülkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi’nde

  • 638 kişilik gösteri ve tiyatro salonu,

  • Yarı olimpik kapalı yüzme havuzu,

  • Futbol sahası, masa tenisi alanı,

  • Kapalı ve açık basketbol sahaları,

  • Tenis kortları bulunuyor.

Ayrıca Özel Sani Konukoğlu Hastanesi içinde yer alan;

  • Kuaför

  • Fitness Salonu

  • Kapalı yüzme salonundan da yararlanabilirsiniz.


Şehir olarak bakacak olursak da ;Gaziantep, tarih kokan şehirlerimizden bir tanesi olmasının yanında geniş bir kültüre de sahiptir. Birden fazla medeniyete ev sahipliği yapması ve bu medeniyetlerin her birinden farklı güzellikler barındırması da bu şehrin en cezbedici yanıdır diyebiliriz. Kaldı ki mutfağına giriş dahi yapmadık.

Ek tercihlerde Tıp, Sağlık bilimleri, Diş Hekimliği düşünüyorsanız Sanko Üniversitesi'ne de dikkat etmekte fayda var.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..