Blog

Şarkı Sözü Yazarken Yaratıcı Kalmanın Yolları!

Şarkı Sözü Yazarken Yaratıcı Kalmanın Yolları! Sanat 101!


Bazen şarkı yazarken ilham, gerçekten zayıf havadan geliyor. Zamanın% 90'ı, müzik yapmak istemekle aslında müzik yapmak arasında bir yerde sıkışıp kaldık. Gerçekten daha fazla zaman harcamak ve müzik yapmak ve dehşetli yazarın engelini ortadan kaldırmak istiyorsanız, müzik yapma çabalarınızda aktif kalmanın bazı yararlı yolları şunlardır.

Üretmek İstediğiniz Türde Müzikleri Dinleyin
Şarkı Sözü Yazarken Yaratıcı Kalmanın Yolları! 1

Pek çok durumda, zevk aldığınız müziği dinlemek, şarkı sözlerinizi almak için harika bir yoldur! Gerçekten sevdiğiniz bir şey duyduğunuzda, fikri nasıl yorumladığınızı hayal etmeye başlamak kolaydır. Melodileri çalmadığınız sürece ya da başka türlü çalmadığınız sürece “orijinal” olma konusunda endişelenmeyin.

Bütün sanatlar türevdir ve ilhamlarınızın sizin içinden akmasına izin vermek, kendi sesinize kendini veren şeydir.

Yeni bir araç almak

Normunuzun dışındaki bir şeye engel olmak yaratıcı bir şekilde özgürleştirici olabilir. Kuşkusuz, alıştığınızdan farklı türden bir ilham kaynağını edinmenin bir başka yolu.

Birçoğumuz, hangi enstrüman çaldığımıza bakılmaksızın, hat boyunca bir yerlerde ilham almadığımızı hissediyoruz. Bazen ellerimiz hiçbir şeyi doğru yapamayacak gibi görünüyorlar, bu noktada başka bir enstrümana yazı yazmak sanatsal boruları tıkayabilir.

Esas olarak gitarla yazıyorsanız, fiziksel veya sanal bir klavye deneyin. Benzer şekilde, herhangi bir söz yazarı seçtikleri DAW'larda davul programlamayı deneyebilir. Sanal araçların kalitesiyle, normalde kullanmadığımız farklı sesleri denemek için hiç bu kadar iyi bir zaman olmamıştı.


Kaynaklarınızı Kısıtlayın
Şarkı Sözü Yazarken Yaratıcı Kalmanın Yolları! 2

Pek çok gitarist, kendilerini bir melodi yazmaya ya da tek bir tele basmaya zorlamaktan bahseder. Buradaki fikir, kaynaklarınızı kısıtlayarak sizi daha yaratıcı olmaya zorlar. En azından, bir ipte harika bir yalama çıkarabilirseniz mojo'nuzu geri alırsınız.

Seçenek felci çok fazla eklenti, çok fazla sanal enstrüman, çok fazla pedal vb. iş akışınızı durdurabilir. Çok sayıda yazar bloğu yaşıyorsanız, emrinde olan araçları sınırlamayı deneyin.
 


Diğer Ortamlarda Şarkı Sözü İlham Bul

12. yüzyılda İtalyan müzik notasyonu.
Müzisyenler olarak, diğer müzikteki ilham kaynağımızın tümünü veya çoğunu bulma eğiliminde olurlar. Bu elbette duvara çarpana kadar bu kötü bir şey değil.

Duyduğumuz her şey “aynı şekilde tınlamaya başladığında”, müzikten uzaklaşıp diğer sanat türlerini tüketmek yardımcı olabilir. Bir film izleyin, video oyunu oynayın veya diğer görsel sanat biçimlerini inceleyin.


Bir mola

Kabul etmekten nefret edebileceğimiz kadar, bazen en bariz taktikler en çok unuttuğumuz şeylerdir. Bir şarkı yazmak hem zihinsel hem de fiziksel olarak yorucu bir süreç olabilir. Bilgisayar başında uzun süre oturmak, özellikle işler bizim istediğimiz kadar iyi gitmiyorsa, vergilendiriliyor.

Bugünün “eziyet” kültürü, sürekli işte olma fikrini yüceltmektedir. Gerçekçi olarak, dinlenmek ve yakıt ikmali için zaman ayırmamız gerekiyor ve emin olun yaratıcılığınız bunun için size teşekkür edecek.
 


Mükemmeliyetçiliğin Çok Erken Sürmesine İzin Vermeyin

Sanatçılar olarak elbette müziğimizin mümkün olan en iyi halini insanlarla paylaşmak istiyoruz. Gerçekten de, hiçbir şey şarkı yazma ilhamını herşeyi mükemmelleştirmeye çalışmaktan daha fazla zorlamaz.

Özellikle şarkı yazarlığının ilk aşamalarında, çoğu zaman sadece onu çıkarmak en iyi stratejidir. Sık sık nitpick'i durdurmak veya akor geçişini, melodik çizgiyi veya şarkı sözünü mükemmelleştirmek için duruyorsanız, yaratıcı süreci aktif olarak engelliyor ve bir duvara çarpma ihtimalinizi artırıyorsunuz.


İlk kıvılcımın yanmasına izin vermek ve detayları sonradan çözmek iyidir!
Şarkı Sözü Yazarken Yaratıcı Kalmanın Yolları! 3

Mümkün olduğunca sık müzik yazmak için oturun. Bu göründüğü kadar garip, ilhamın gelmesini beklemeyin. Bunun yerine proaktif olun ve süreci kendi başınıza başlatın. Her çalıştığınızda bir başyapıt yazmak zorunda değilsiniz, bu yüzden korku ve mükemmeliyetçiliğin sizi engellemesine izin vermeyin.

Söz yazımı, zamanla tutarlı kullanımla gelişen bir kas gibidir. Atrofi istemezdiniz; Size uygun bir program yapın ve müzikle uğraşabildiğiniz kadar sık ​​çalışmak için kendinize karşı sorumlu olun.

Kendin ve sürecin hakkında daha fazla şey öğreneceksin, zanaatkarlığı ne kadar sıklıkla uygularsan, gelecekteki yazarın blokasını önleyebilirsin. Becerileriniz keskin ise, gelecekte onunla mücadele etmek için daha hazırlıklı olursunuz.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..