Blog

kto karatay üniversitesi

Selçuklu'dan Günümüze Eğitimin Önemini Vurgulayan Üniversite "KTO Karatay"

KTO Karatay Üniversitesi, bilime ve eğitime verdiği önemin yanısıra Anadolu Selçuklu Devleti'nde gerçekleştirdiği eğitim devrimi ve ilk yükseköğretim kurumu olarak bilinen (1251) Karatay Medresesi'nin yapımı ile birlikte direnişten dirilişe geçişi sağlayan Karatay'dan geldiğini belirten Konya Ticaret Odası tarafından eğitim ve öğretime açılmış bir vakıf üniversitesidir. 

KTO Karatay
KTO Karatay Üniversitesi 2009 yılında Konya'da kurulmuş olan ilk vakıf üniversitesi olma özelliğini de taşır.Üniversitenin en temel amacı, karanlığı ortadan kaldırıp aydınlık bir nesil yaratmak, üreten ve geliştiren nesillere önayak olmaktır. Zaten üniversitenin kampüsüne bir ziyaret gerçekleştirdiğinizde ya da sağladığı özel imkanlardan bir tanesi olan 3D kampüs turu sayesinde tüm kampüsün ne kadar aydınlık olduğunu görebilirsiniz.KTO Karatay Üniversitesi'nin geniş ve olanakları bol kampüsünde tam 8000 öğrenci öğrenim görüyor ve okul sizlere 65 farklı programda eğitim alma olanağı sunuyor. Kampüs 90.000 m² kapalı alan ve 60.000 m² açık alan üzerine inşa edilen KTO Karatay Üniversitesi 6 fakülte, 2 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul, 3 enstitüden oluşmaktadır.

kto inşaat

Gözlemlerimize göre KTO Karatay Üniversitesi, teorik bilgiden çok uygulamalı bilime daha fazla önem veren ve bu konuda öğrencilerin başarılı olabilmesi adına yapılabilecek her türlü yatırımı da yapıyorlar. Yani laboratuvarlar, uygulama alanları , atölyeler oldukça fazla ve duvar örmeyi öğrenen inşaat mühendisliği adayları ya da makineyle uğraşan makineciler görme ihtimaliniz oldukça fazla. Size tavsiyemiz bu tür çalışmalar yapan arkadaşlarımızla karşılaşırsanız yadırgamamanız çünkü bu üniversitede öğrenciyseniz, bir işi yönetebilmek için ilk olarak nasıl yapıldığını öğrenmeniz gerektiğini bilmek zorundasınızdır.

Üniversite hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..