Blog

siber güvenlik eğitimi veren en iyi 11 üniversite!

Siber Güvenlik Konusunda En Başarılı 11 Üniversite!

Bu alan bilgisayarların büyümesiyle birlikte büyüdüğü için siber güvenlik dereceleri yüksek öğretim dünyasında oldukça yenidir. Bu derecelere sahip kişiler “etik korsanlara” dönüşebilir veya şirketlerin kötü adamlardan önce dijital güvenlik kusurlarını bulmaya çalıştıkları için sözleşme yapan insanlar olabilir.


Siber güvenlik derecesi ne demektir?
siber güvenlik eğitimi veren en iyi 11 üniversite! 1

Siber güvenlik derecesine sahip olanlar, siber terörizmi durduracak şeyleri analiz etmek ve deşifre etmek için de çalışabilirler. Siber güvenlik uzmanları ayrıca, modern şirketlerin veri depolaması için dijital sistemler oluşturmaya çalışmaktadır.

Temel olarak, güvenliği gerektiren bir dijital platformsa veya tamamen dijital bir şeyse, bir noktada siber güvenlik uzmanı olma ihtimalleri var, en azından umuyoruz.

siber güvenlik eğitimi veren en iyi 11 üniversite! 3

Dört yıllık bir derece size veri ve BT sistemlerini korumanın çeşitli yöntemleri hakkında bilgi verecektir. Bu, veritabanlarında, sistem yöneticisi rollerinde ve veri kurtarma konusunda eğitim alacağınız anlamına gelir. Ayrıca, siber güvenlik çoğu zaman iyi bir dedektiflik çalışması içerdiğinden, suçlu psikoloji ve dijital adli tıp gibi becerilere sahip olacaksınız.


İş unvanlarına gelince, okuldan çıktığınızda, aşağıdakilerden herhangi biri olabilir:

  • Güvenlik Analisti
  • cryptanalyst
  • Güvenlik Yazılımı Geliştiricisi
  • Güvenlik Danışmanı
  • Güvenlik Mühendisi
  • Cryptographer

siber güvenlik eğitimi veren en iyi 11 üniversite! 4

Şimdi bir siber güvenlik derecesinin ne olduğuna bir göz attığımıza göre, hala ilgileniyorsanız, işte 2019 itibariyle en iyi 11 siber güvenlik okulu.


1- Georgia Teknoloji Enstitüsü

Derece: Yüksek Lisans Siber Güvenlik'te

Vurgu: Pratik beceriler

Uzmanlık Alanları: Bilgi Güvenliği, Enerji Sistemleri, Kamu Politikası

Georgia Tech'in programı özellikle siber güvenliğin pratik uygulamasına odaklanmıştır. Program, uygulanabilir kursları entegre etmek için mühendislik fakültesiyle yakın işbirliği içinde çalışır ve üç ana uzmanlık yolu sayesinde. Hangi kariyer yolunda gideceğinize bağlı olarak iyi seçenekleriniz var.

Okulda okurken, okulun sahadaki muazzam bağlantıları sayesinde ABD hükümeti, askeri ve hatta özel sektör için araştırma çalışmaları yapma şansınız da olacak.

2- Purdue Üniversitesi

Dünyanın En İyi Siber Güvenlik Derecesine Sahip 11 Okul
Kaynak: Rodrigo A. Rodriguez Fuentes / iStock
Derece: Yüksek Lisans Bilgisayar Biliminde

Vurgu: BT Mesleki Eğitim

Uzmanlık Alanları: Bilgi Güvenliği, Siber Adli Tıp

Purdue Üniversitesi uluslararası alanda tanınan bir eğitim merkezidir ve siber güvenlik programı endüstri profesyonellerine yöneliktir. Siber güvenlik uzmanlıkları için, bir B.S. Bir bilgisayar bilim dalında, üzerine inşa edilecek bir temele ihtiyaç duyacağınız gibi anlaşılabilir bir durumdur.

Programları size iş başında deneyim kazandırmak ve bir bilgi güvenliği uzmanı olmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

Araştırma için, Purdue'nun Bilgi Güvence ve Güvenlik Laboratuvarı Eğitim ve Araştırma Merkezi (CERIAS), dünyanın en iyi araştırma laboratuvarlarından biridir. Disiplinlerarası taktikleri tonlarca barındırıyor ve öğrencilere alanında yüksek düzeyde uygulamalı deneyim veriyor.
 


3- Maryland-College Park Üniversitesi

Derece: B.S. Bilgisayar Biliminde

Vurgu: Siber Güvenliğe Genel Bakış

Uzmanlıklar: Siber Güvenlik

UMD'nin siber güvenlik eğitimi, okurken geniş bir disiplinlerarası fırsatlar sunmaktadır. Üniversite, Lockheed Martin, Cisco ve Northrop Grumman ile güçlü bağları olan birçok devlet kurumu ve güvenlik firması ile doğrudan çalışır.

 


4- Urbana-Champaign'deki Illinois Üniversitesi

Dünyanın En İyi Siber Güvenlik Derecesine Sahip 11 Okul
Kaynak: Ken'in Ötesinde / Wikimedia Commons
Derece: B.S. Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisansı Siber Güvenlik'te

Vurgu: Araştırma, Kariyer Geliştirme

Uzmanlık Alanları: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği, Araştırma, Hukuk

UIUC, Siber Güvenlik eğitim sistemi için kapsamlı burs olanakları sunmaktadır. Üniversite, elektrik şebekesi gelişimi, sağlık bilgileri, sistemler ve ağlar ile veri bilimini araştırmaya çalışan bir Bilgi Güven Enstitüsü'ne (ITI) sahiptir. Bu kurum, üniversitenin siber güvenlik eğitim yollarında sahip olduğu temel varlıklardan biridir.


 


5- Rochester Teknoloji Enstitüsü

Derece: B.S. & MS. Bilgi İşlem Güvenliğinde

Vurgu: Araştırma, Uzman Geliştirme

Uzmanlık Alanları: Bilgi Bilimleri, Şifreleme

RIT'in siber güvenlik derecesi, öğrencileri kendi alanlarında bağımsız uzmanlara dönüştürmeye odaklanmaktadır. Öğrenciler bu alanda ileri araştırmalara katılma şansına sahipler.

Üniversite, iyi finanse edilen araştırma projeleriyle ünlüdür; bu, hangi alanda kariyer yapmak istediğinize bakılmaksızın, mezun olmadan önce bu endüstriyi araştırma yoluyla keşfetme şansınız olacağı anlamına gelir.
 


6- Pittsburgh Üniversitesi

Derece: B.S. & MS. Bilgi Biliminde

Vurgu: Siber Suç Önleme, Yuvarlak Mesleki Gelişim

Uzmanlık Alanları: Bilgi Güvenliği, Veri Tabanı Yönetimi, Siber Hukuk

Pittsburgh Üniversitesi, 5 'Ulusal Sistem Güvenliği Komitesi' sertifikasına sahip üniversitelerin kısa bir listesidir. Bu, buradaki tüm derecelerin yüksek derecede olduğu anlamına gelir.

UoP ayrıca Bilgisayar Okulu ile yakından çalışan bir Siber Hukuk, Politika ve Güvenlik Enstitüsü'ne sahiptir. Okulun da geniş araştırma laboratuvarları var.
 


7- Teksas A&M Üniversitesi-Kolej İstasyonu

Dünyanın En İyi Siber Güvenlik Derecesine Sahip 11 Okul
Kaynak: Maureen.Allen / Wikimedia
Derece: Yüksek Lisans Mühendislikte

Vurgu: Araştırma, Dijital Etik

Uzmanlıklar: Siber Güvenlik, Siber Hukuk, Risk Yönetimi

Texas A & M'in siber güvenlik programı, ünlü Mühendislik Koleji'ne girmesi bakımından özellikle benzersizdir.

Siber güvenlik dereceleri, okuldaki birçok kolejden sınıfları içermektedir ve bu mezunlara endüstri ve komşu alanları hakkında geniş bir anlayış kazandırmaktadır.

Kolejlerinin göze çarpan yönlerinden biri, siber güvenlik alanında yüksek lisans derecesiyle ilgileniyorsanız, 20 ay gibi kısa bir sürede çevrimiçi olarak tamamlayabilmenizdir.

NSA ve İç Güvenlik Bakanlığı, Teksas A ve Bayan siber güvenlik alanlarının yıllar boyunca ödüller kazandıklarını tanıdılar. A&M dünyanın en iyi mühendislik okullarından biri olarak gösterilmektedir, bu yüzden bu okuldan siber güvenlik derecesi almak sizi uzman olma yolunda tutacaktır.
 


8- Kaliforniya-Davis Üniversitesi

Derece: Yüksek Lisans Bilgisayar Biliminde

Vurgu: Araştırma, Siber Saldırı Önleme

Uzmanlık Alanları: Bilgi Güvencesi, Mimari, Uygulamalar

UC Davis, mükemmel bir teknoloji üniversitesi olarak endüstri ününe sahiptir ve siber güvenlik odağı, öğrenme yolunuzu özelleştirmenize olanak tanır.

Üniversite, özellikle Bilgisayar Güvenlik Laboratuarlarında yürütülen siber güvenlik araştırmalarında mükemmellik için bir CAE-R atamasına sahiptir.
 


9- Virginia Tech

Derece: B.S. Bilgisayar Mühendisliği, B.S. Ağlarda ve Siber Güvenlikte

Vurgu: Yazılım Geliştirme, Yuvarlak eğitim

Uzmanlıklar: Siber İşlemler, Bilgi Güvencesi

Virginia Tech, dünyanın en iyi 100 üniversitesinden biri olarak derecelendirildi ve Mühendislik Fakültesi ödüllü.

Bu okulun kayda değer bir yönü, siber hukuk ve siber suçla ilgilenen öğrencilerin coğrafi konumudur. Savunma müteahhitleri ve federal ajansların yanı sıra Washington D.C. bölgesindeki işverenlerin yanında.

Sadece okulun eğitimi birinci sınıf değil, aynı zamanda konumu nedeniyle siber güvenlik işverenleriyle iş bulma imkanı sağlayabilir.


10- Washington-Seattle Üniversitesi

Derece: B.S. Bilişimde

Vurgu: Geniş Güvenlik ve Gizlilik Anlayışı

Uzmanlıklar: Bilgi Güvencesi, Siber Güvenlik

UW Seattle, veri işleme ve kaydetme bilimi olan bilişim alanında benzersiz bir dereceye sahiptir. Araştırma çabaları, Nesnelerin İnterneti, robotik ve akıllı şehirler gibi konuların ele alınmasında daha geniş veri güvenliği resimlerine odaklanmaktadır.


11- George Mason Üniversitesi

Derece: B.S. Siber Güvenlik Mühendisliği, B.S. Bilgi Teknolojisinde.

Vurgu: BT Mesleki Eğitim

Uzmanlıklar: Siber Güvenlik, Bilgi Güvenliği, Dijital Adli Tıp

Virginia Tech gibi George Mason Üniversitesi de, siber güvenlik firmalarıyla birlikte D.C. metroya çok yakın bir yerde bulunuyor. Bu adli üniversitede dijital adli tıp ve siber analiz öğrenme fırsatı bulacaksınız. Dijital adli tıpta bir konsantrasyon alma dereceniz bile var.

Dünya'nın ilk Yapay Zeka Üniversitesi Açılıyor!
Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..