Blog

sibirya'da 40 yıl sonra şehirde görüntülenen kutup ayıları şaşırttı!

Sibirya'da 40 Yıl Sonra Şehre İnen Kutup Ayıları Görüntülendi!

Uzun yıllar sonra ortaya çıkan ve görenleri şaşkına çevirdiği kadar üzen görüntüler Sibirya'da görüntülendi.
sibirya'da 40 yıl sonra şehirde görüntülenen kutup ayıları şaşırttı! 1Açlıktan yiyecek bulamayan ve bir süre sonra şehre inmek durumunda kalan kutup ayısı görenleri şaşırttı ve akıllarda soru işareti yarattı. Çünkü buzullarda yaşamını sürdüren ayılar 40 yıl sonra ilk kez şehirde görüntülendi!

 Buzullar üzerinde yaşayan ve küresel ısınma nedeniyle yaşam alanları tehdit altında olan kutup ayıları, yiyecek bulmakta zorlandıkları için yerleşim yerlerine inmeye başlamış durumda. Şubat’ta Rusya’nın kuzeyindeki Novaya Zemlya kasabasını onlarca kutup ayısının istila etmesi sonucu acil durum ilan edilmişti.

sibirya'da 40 yıl sonra şehirde görüntülenen kutup ayıları şaşırttı! 2

Üç bin nüfuslu kasabada çöp karıştıran ve kamu binalarına giren ayılar uyuşturularak yakalanmıştı. Bazı bölgelerde ayıların insanların peşine düştüğü haberleri üzerine birçok aile korkudan çocuklarını okula göndermemişti. Rusya’da kutup ayıları koruma altında.

Tüm bunları bir kenara koyacak olursak, özellikle kutup noktalarına yakın alanlarda yaşanan buzul erimeleri, hayvanların yiyecek bulamaması konusunda oluşturmaya başladığı tehlike de hesaba katıldığında yakın bir gelecekte birçok hayvanın aç karnını doyurmak için vatanını terk etmesi ve neslinin tehlikeye girmesi ön görülüyor.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..