Blog

Sinema ve Televizyon

Sinema ve Televizyon Okurken Mutlaka Karşılaşacağınız 8 Öğrenci Tipi

Her bölümde hatta hayatın her alanında karşımıza farklı insanlar çıkar ve kimi zaman bu farkları severiz, kimi zaman arkamıza bakmadan kaçmak isteriz. Bu sefer bu farkları sınırlayarak sinema ve televizyon okuyan öğrenci tiplerine göre uyarladık, keyifli okumalar!

Sinema Benim İçin Bir Tutku

Bu tipler genellikle okulun ilk günü hocanın neden bu bölümü seçtiniz diye sormasıyla su yüzüne çıkarlar. Duyduğunuz ilk anda kulaklarınızı kanatmaya yeten bu sözler şöyle devam eder.

Ben Yönetmen Olucam

Aynen kardeşim, Çağan Irmak kapıda senin mezun olmanı bekliyordu zaten.

Kahve İçmeden Ayılamıyorum Abiğ

Hep ellerinde karton bardakta filtre kahveyle gezen bu tiplerin, nasıl taşikardi olmadığını en çok merak edenlerden biri ben olabilirim. Aynen kardeşim kahve içmeden ayılamıyorsun ama hatırlatta bir ara kardiyolojiden randevu alalım sana.

Herkesin Çektiği Filmi & Yazdığı Senaryoyu Eleştirmek

Sanırsınız yazdığı senaryolar gişe rekorları kırmış, Oscar Ödül töreninde finallere kalmış, Emmy ödüllerine adını yazmış, Cannes'da bayrak sallamış. Maalesef hiçbiri mevcut değil ama, özgüven uçuruyoruz.

Benim Acil Senaryo Yazmam Lazım

Tabi hemen yazalım birlikte, senaryoyu çiğden mi koyuyoruz tam olarak?

Setten Çıktım Ölüyorum Abiğ

Sanırsın 16 saatten 7 gün oturup film çekmiş, ara vermeden kurgu yapmış. ŞUNU UNUTMAYIN: Çektiğiniz filmi anne, baba ve arkadaşlarınızdan başka kimse izlemeyecek. BAŞKA KİMSE İZLEMEYECEK! HANGİ SET! Seda Sayan'a bağlattınız beni! Kendinize gelin artık!

Gizliden Gizliye Arkadaşlarının Çektiği Filmler Hakkında Konuşmak

''Onların projesinin yanında biz fark attık abiğ''

Hayatı Çok Derin Yaşamak

Normal bir insanın haftalık düşünme kotasıyla sadece bir günlerini geçirebilen derinsoylar, öyle derin, öyle anlamlı düşünüp insanın yaşama olan enerjisini emerler ki düşünmeye karşı alerjik olursunuz. Derinsoylarda görülen klasik replik ise şu şekildedir.  ''Hollywood filmi ne abiğ sanat filmi bi kere''

 

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Bensu Tekin

Bensu Tekin

[email protected]

Yaşar Üniversitesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..