Blog

univerlist - şırnakta öğrenci olmak 5

Şırnak'ta Öğrenci Olmak!

UniverList şehirler araştırmalarımızda bu kez Şırnak hakkında edindiğimiz bilgilerle karşınızdayız!

  Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde toprakları bulunan ilde hayat şartlarını güçleştiren en önemli faktör iklimdir. Çok genel çizgileriyle ele alınırsa, Doğu Anadolu ikliminin birbirine karşıt iki hava kütlesi etkisinin belirdiği görülür. Bunlardan birisi, bölgeyi özellikle kış aylarında etkisi altında bulunduran, buna karşılık yaz aylarında kuzeye çekilen soğuk kuru hava kütlesidir. Sibirya-İskandinavya üzerinde bu karasal hava kütlesi Kasım-Mayıs döneminde etki alanını genişletir. Şırnak nüfusu 2017 yılına göre 503.236'dir. 

 

Ulaşımı;

univerlist - şırnak'ta öğrenci olmak! 1

  Şerafettin Elçi Havalimanı Cudi ileGabaridağlarının birleştiği noktaya yakın bir yerde 19 Temmuz 2013'te hizmete açılmış olup Şırnak Merkez’e 65 km, Cizre’ye de 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Haftanın her günü uçuş hizmeti verilmektedir. İlimize en yakın demiryolu ulaşımı Siirt ilinin GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ Kurtalan ilçesindedir. Şırnak Kent merkezine 147.3 km. mesafededir. İstasyona Karayolu ile ulaşılabilmektedir. Güney Kurtalan Ekspresi trenleri, Ankara - Diyarbakır/Kurtalan - Ankara arasında haftada 6 gün işlerler. Türkiye’nin her yerinde karayolu ile ulaşım mümkündür. E-24 karayolu ile Mardin, Siirt ve Hakkari karayolu üzerinden kente ulaşılabilir. Şırnak ile Ankara arası 1176 km’dir. İstanbul ile arası ise 1663 km’dir. 

 

Gece Hayatı;

univerlist - şırnakta öğrenci olmak! 2

  Şırnak Gece Hayatı, eğlence hayatı ve geceleri genelde klafeve açık hava alanlarında geçer. Burada çok az sayıda da olsa bar ve diğer gece mekanları bulunur.

 

Gezilecek 5 Yer Önerisi;

 

•FakiTeyranMedresesi

•Saat Kulesi

•Cizre Lunaparkı

•Savaşçı Figürü Rölyefi

•Mor Gabriel Manastırı

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Anıl Bozkuş

Anıl Bozkuş

[email protected]

yazılım mühendisliği 3.sınıfta okuyorum.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..