Blog

Sivas'ta Öğrenci Olmak!

Sivas'ta Öğrenci Olmak!

Üniversite tercihlerinde Sivas'a yer vermek isteyen arkadaşlarımız için küçük bir Sivas araştırması yaptık.
 Nüfus
sivas'ta öğrenci olmak! 1
Sivas, 314 bin nüfusa sahiptir ve butik bir öğrenci şehridir. Bu demek oluyor ki şehir merkezinde dolaşmaya çıktığınızda şehrin yerlisinden çok öğrenciye rastlayabilirsiniz. Butik öğrenci şehri Sivas'ta ulaşım ve hayat çok rahat diyebiliriz.

Sivas, öğrenci şehri dememize rağmen yerli halk yatırımlarını ne yazık ki öğrencileri ağırlamak adına pek fazla gerçekleştirmemiş ki bu da mekan bazlı bir bakışta kısıtlılığı gözler önüne seriyor. Şehrin en önemli mekanlarını çok kısa bir süre gezerek bitirebilirsiniz. Zaten şehirdeki en güzel ve görülmesi gereken tarihi mekanlar yine şehir merkezinde olduğu için çok uzağa gitmeye gerek kalmıyor. Bu tarihi mekanlar kafelere dönüştürülmüş.

 Sosyal Hayat
sivas'ta öğrenci olmak! 2
Sivas’ın en önemli ve işlek iki caddesi mevcuttur. Bir tanesi İstasyon Caddesi diğeri ise Atatürk Caddesi’dir. Bu iki caddede aradığınız her şeyi bulabilirsiniz diyebiliriz. Tek dezavantajı ise burada okuyacağınız yıllarınız sadece bu caddelerde geçebilir bu da sizde sıkılmak gibi etkiler yaratabilir.


sivas'ta öğrenci olmak! 4
Gece hayatına akacak olursak Sivas’ın popüler eğlence mekanları ve parkları bulunmaktadır ve gayet de aktif hizmet vermektedir. Sivas’ın en popüler parkı Aksu’dur. Merkeze çok az bir uzaklıktadır. Hafta sonları piknik, mangal gibi aktiviteleriniz için Paşabahçe ideal mekanlardır. Sivas’ın en güzel yerlerinden biridir.

 

İşte Sivas’ta Yapılacak Şeyler

sivas'ta öğrenci olmak! 3Sivas Kış Sporları

Sivas Doğa Yürüyüşü

Sivas Tödürge Gölü

 

Sivas Alışveriş : Sivas’tan döneceğiniz zaman hem kendinize hem de sevdiklerinize bir şeyler almak isterseniz Sivas çarşılarını şöyle bir gezin. Yöresel kıyafetlerden süs eşyalarına kadar birçok alternatif bulunan Sivas’tan beğeneceğiniz bir şeyler mutlaka olacaktır.

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..