Blog

Solo: Bir Star Wars Hikayesi

“Solo: Bir Star Wars Hikayesi” Filmi Hakkında Faydalı Bilgiler

Üniversitelerin yavaş yavaş final dönemlerini sonlandırdığı, üniversite sınavına girecek olan arkadaşların artık odaklanmak adına çalışmalarını bıraktığı zaman zarfı geldi çattı. Artık biraz kafa dağıtma ve dinlenme vakti. Gelin bu süre zarfını 70'lerden günümüze kadar damga vurmuş bir serinin ek filmi ile değerlendirelim "Solo: Bir Star Wars Hikayesi".

Sinemalarda Han Solo fırtınası eserken Star Wars (Yıldız Savaşları) evrenine giriş yapmadan geçmek olmazdı. Star Wars evreni hayatımıza dahil olalı 41 yıl oldu. Hatta birçoğumuzdan daha yaşlı bir seri olduğunu söylemekte fayda var. Öte yandan bu yaşlı ama modası geçmeyen efsane serinin tazeliğini korumasının altında bir şeyler var ve bu da hiç kuşkusuz ki “felsefe” dir. Yoksa 41 yıllık süre zarfında ışın kılıçlarının pek de bir anlamı kalmazdı ve seri tozlu raflarda yerini alırdı.

univerlist han solo

Star Wars felsefesi öyle bir yapıdır ki, size çoğu zaman taraf seçmenizi söyler ve her seferinde kendinizi bir yerde bulursunuz. Hatta vermiş olduğunuz kararlar neticesinde siz de karanlık ya da aydınlık tarafta yer alırsınız ama aydınlık mı yoksa karanlık mı iyi orasını hala kimse net bir şekilde söyleyemiyor. Söylenemeyen bir başka şey ise film serisinin izlenme sırası. Çünkü bu seri öyle bildiğiniz serilerden değil ve 1-2-3-4-5-6-7-8-9 diye gitmiyor. Bir sürü varyasyonu var ama şimdi burada sayarak sizleri de tereddüte sürüklemek istemem. Ama en yaygın bilineni 4-5-6-1-2-3 olarak biliniyordu ki 7-8-9 un gelmesi ile birlikte bir anda sıralamanın dağılması söz konusu oldu.

Han Solo; efsane içerisinde yer alıp Jedi olmadan herkes tarafından sevilen cesur, uyanık ve bir o kadar da serseri bir karakterdir. Kendisine uzun yıllar boyunca hayat vermiş olan Harrison Ford’un payı da oldukça fazla. Yakışıklı ve başarılı aktör sayesinde şöhreti yakalayan Han Solo hakkında küçük bir bilgilendirme yapmak farz oldu.


Han Solo Kimdir?

harrison ford univerlist

Efsanevi uzay gemisi Millennium Falcon ve oldukça tüylü yardımcısı Chewbacca ile bütün bir galaksiyi gezen, kaçakçılık yapan fırsatçı bir kişidir.

Filmin konusu

a star wars story

Uzay aleminin en hızlısı olmayı amaçlayan cesur ve bir o kadar gözü pek kahramanımız kaçakçılık yapan bir gruba dahil olur ve sonsuza kadar en yakın arkadaşı ve yardımcı pilotu olacak olan Chewbacca ile tanışır. Bu hikayede kendisine en yakın arkadaşları olarak bileceğimiz Lando Calrissian ile Qi’ra da eşlik eder.

Uzun yıllar sonra Han Solo karakterini yeni bir isim canlandırıyor ve o da Alden Ehrenreich, Qi’ra karakterinde ise Game Of Thrones ile hayatımıza giren Ejder kız Khaleesi Emilia Clarke oynuyor.

Film için ipucu vermeden bir şeyler söylemek gerekirse, film kesinlikle son üçlemeden daha başarılı bol maceralı olmuş bu yüzden dumanı üstündeyken kaçırmayın.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..