Blog

Yeni Yıl

Son Kullanma Tarihi Geçmiş 10 Yılbaşı Klişesi

Şüphesiz ki, yılın en sevdiğim zamanlarından biri de Aralık ortasından Ocak 1’e kadar olan süredir. Her yer rengarenk ışıklar, süslenmiş yılbaşı ağaçları, renklerin uyumuyla kaplanır. Sokaklar, dükkanlar evler parlar gözümüze. Birde Ekim ayında başlayan ‘’Abi yılbaşında naapıyoruz?’’lar Aralığın son günlerine kadar netleşmez. Kokulu mumlar, Noel Babalar, renkli yılbaşı şapkaları! Hayatın monotonluğundan sıyrılan bir ay! Bütün bunlarla birlikte gelen yılbaşı klişeleri de göz ardı edilemez herhalde. Gelin bizi bu güzelim ayda bile, bizi canımızdan bezdiren klişelere göz atalım. Keyifli okumalar!

Seneye Görüşürüz Ahahsjsj

Bİ BİTMEDİNİZ

Güle güle 2017 Hoşgeldin 2018

Camların üzerinde uzunlamasına kar spreyiyle yazılmış bu yazı, çalışanların kâbusu niteliğinde. 2018 sabahı mintaksla canım mintaksla. SİZ YAZMAYINCA ANLAMIYORUZ ÇÜNKÜ BİZ 2018 OLDUĞUNU. Buda ne istediğini bilmiyor diyeceksiniz ama sanki biraz güzel duruyor? Nostaljik yani.

Kırmızı İç Çamaşır Giyince Dilekler Kabul Oluyor

Kızların birbirine yılbaşı hediyesi olarak külot, sutyen alıp, Wikileaks belgelerini saklar gibi en yakın arkadaşlarına verdiği, moda katili dantelli kırmızı çamaşırlar. Ah kızlar!

Kanka Naber Ya Özlemişim

Olum dün birlikteydik? HA SEN. YA Bİ GİT!

Bir Senelik Uyudum

Reji bey arkadaşı alabilir miyiz? Çünkü bütün bu saçmalıklar, bir kamera şakası olmalı.

Kar Spreyi

Özellikle İzmir gibi kar görmeden yaşadığınız şehirlerde çocukluğunuz geçtiyse, kar spreyi ilk aşk gibidir!

Tombala

Birinci çinkoyu geçemeyenler olarak bir parti kuralım derim. E ben tombala yapamıyorum, sen tombala yapamıyorsun. Kim yapıyor bu tombalayı?

Yeni Yıla Nasıl Girersek Öyle Geçer

(Alkış kıyamet)

Dansöz

Şunu bir kere kabul edelim ki genci yaşlısı ülke olarak dansözleri çok seviyoruz. A bide şey, çocukken arkada çalan oryantal müziğin darbuka kısmının, dansözün göbeğinden geldiğini zanneden kaç kişiyiz? Ben kendi adıma +1’liyorum.

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi

Bakın bu olaya her yıl kapılıp gidiyorsun. Öyle sağlam bişey bu.

 ‘’Abi her yerden ev alır kirasını yerim ya’’.

‘’Parayı alır yurt dışına kaçarım, benim karıyı da boşarım’’ (Türk erkeğinde ki bitmek bilmeyen boşanma arzusu) (Bu konuyu ayrı bir başlık halinde inceleriz)

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Bensu Tekin

Bensu Tekin

[email protected]

Yaşar Üniversitesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..