Blog

stresi kapı dışarı etmenin vakti geldi

Stresten Kurtulmanızı Sağlayacak 7 Şey

Sınav dönemleri gelip çattığında her öğrencinin en büyük düşmanı stres olur. Peki bu stresten kurtulmak için ne yapmak gerekir? 

Genel anlamda uzmanların söylediği şeyler arasında rutinlerinizi bozmayın geliyor olsa da aslında sizlerin yapması gereken en önemli şey bazı konularda devrimsel kararlar almaktır. Bu da nasıl mı olacak ? Merak etmeyin bizler sizin için araştırdık ve sınava ramak kala stresten uzak kalabilmeniz için 3 günlük bir program hazırladık. 3 gün tekrar edeceğiniz için bünyenize de sorun olarak yansımayacağı gibi bir de pamuk gibi olma ihtimaliniz de artacaktır. 

3 Günde stresi kovun

Eğer Çalışmak İçin Kullanmıyorsanız Teknolojik Aletlerden Uzak Durun

teknolojik aletten uzak dur
Şimdi öyle iddialı bir giriş yaptık ki herkesten güzel bir tatil beklentisi gelebilir lakin bizim başka bir öneri listemiz var. Evet, her biriniz sınavlara hazırlandı, kimilerinin sınavları ertelendi, öyle oldu böyle oldu. Kimilerinin final haftası ya da bitirme projeleri gibi ek stres kaynakları doğdu ki bu süre zarfında iş için kullanmıyorsanız telefon, bilgisayar ve televizyon gibi cihazlardan uzak durun. Sosyal medya da en önemlisi.

 

Sebzelere Sarılın

sebzelere sarılın

Bu konu belki de yemek alışkanlığı konusu olduğu için birçoğumuzu sıkıntıya sokabilir ama merak etmeyin burada asıl amacımız sebzelerin daha kolay sindirilebilir olması ve bu da aslında stresin bünyenizden uzaklaşmasına olanak sağladığı anlamına gelir. Protein takviyesi yapacaksanız da bu alımları abartmamanızda fayda var.

Su Gibi Aziz Olun!

su içinSu içmek, cilt sağlığınızdan tutun da vücudunuzda bulunan zehirlerin dışarı atılabilmesi için bolca tüketilmesi gereken bir sakinleştiricidir.

 

Bitki çayı tüketin

bitki çayı
Bitki çayı içmeyi bir alışkanlık haline getirirseniz hem ruhen hem bedenen daha pozitif olacaksınız, bize güvenin. Bitkilerin mucizesinden yararlanmayı ihmal etmeyin.

 

Alkolle yollarınızı ayırın

Alkol, arka arkaya alınan alkol insanın vücudunun yorulması anlamına geldiğinden kendinizi kötü hissetmemeniz adına alkolden uzak durmanız size fayda sağlayacaktır.

Spor yapın

spor yapın

Spor hayatımızın hemen hemen her anında olan bir aktivite. Dinç kalabilmek , kan dolaşımını hızlandırarak tazelenmek kadar güzel bir şey olamaz. Ama takım sporlarından ziyade darbe almamak adına yürüyüş tarzı aktivitelerden faydalanabilirsiniz.

Kendinizle baş başa kalın


Kahve için, kitap okuyun, sinemaya gidin, müzik dinleyin ya da hiçbir şey yapmadan pencereden dışarıya boş boş bakın. Ama kendinizle kalın. Kendinizi dinleyin. Ne istediğinizi, neyi istediğinizi sorgulayın. Uzun süredir yapmadığınız bir şeyi yapın ve kendinizle konuşun, dertleşin.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..