Blog

Su Şişeleriyle Milyon Dolar Zengini Olabilirsiniz! En Canlı Örnek: Sarah Kauss

Su Şişeleriyle Milyon Dolar Zengini Olabilirsiniz! En Canlı Örnek: Sarah Kauss

Birçoğumuzun umursamadığı bir şeyden yine harika bir başarı hikayesine tanıklık edeceğiz. 

Temel yaşam kaynakları arasında bulunan su ve suyu temin edebilme noktalarında raflarda boy boy bulabildiğimiz su şişeleri üzerinden ne gibi bir girişim yapılır ve milyon dolarlık bir şirkete sahip olabiliriz diye düşünüyor olabilirsiniz, Sarah Kauss ise bunu uygulamış ve başarılı olmuş.

Su Şişeleriyle Milyon Dolar Zengini Olabilirsiniz! En Canlı Örnek: Sarah Kauss

Sarah Kauss, kendisini tanıtmamız gerekirse Harvard Business School mezunu olan ve birçok firmada kendisine tecrübe edinmiş olan biridir diyebiliriz. Tam da bu çalışma alanında yer alırken kendisine gelen bir fikir neticesinde aklına yatan iş girişimi bir anda Kauss'un hayatını değiştirmiştir.

 24 saat soğuk , 12 saat sıcak tutan şişe
Su Şişeleriyle Milyon Dolar Zengini Olabilirsiniz! En Canlı Örnek: Sarah Kauss
2010 yılında üretmeye başladığı su şişelerinin temel amacı soğuğu 24 saat, sıcağı ise 12 saat muhafaza etmekti. Fakat Sarah Kauss, rakiplerinden çok daha farklı bir şey yapmak ve bu konuda vazgeçilmez olmayı amaçladı. Nitekim istediğini de başardı, üstelik işine sanatın renkli dünyasını dahil etti. Şimdi, ürettiği su şişeleri renkli ve farklı tasarımlarıyla raflarda yeni bir moda yaratmış gibi.

 

Kauss, ürünlerinin tasarımını yaparken herkesin sadece bir su şişesi taşımasından ziyade şık ve dikkat çeken bir ürünü elinde tutmasını hayal ediyordu. Bu hayali 2012 yılında Starbucks ile yaptığı anlaşmayla daha fazla insana ulaşarak ve yine aynı dönem ünlü moda tasarımcısı Anna Sui ile yaptığı iş birliği ile gerçeğe dönüştü.
 


 

2015'te 50, 2016'da ise 100 milyon dolar
Su Şişeleriyle Milyon Dolar Zengini Olabilirsiniz! En Canlı Örnek: Sarah Kauss
Böylelikle 2010 yılında oluşturduğu S’well markasının satışları 2015’te 50 milyon dolar, 2016 yılında ise 100 milyon doları buldu. Sarah Kauss, işe tüm birikimi olan 30 bin dolarla başladığını ve bunu yaparken kazancının bu kadar artacağını tahmin edemediğini söylüyor.

 

S’well markası, farklı tasarımlarının yanında doğaya olan katkısıyla da dikkatleri üzerine çekti. Çünkü, üretilen şişeler içerisinde zararlı kimyasallar bulundurmuyor ve hatta şişeler bakır kaplamalı paslanmaz çelikten oluştuğu için de plastiğin doğaya verdiği zararı bir nebze olsun engellemeye çalışıyor.

 

Öyle ki, S’well kurucusu Sarah Kauss bu konuda oldukça hassas. Kendisi şirketi adına, Afrika ülkelerindeki çocukların temiz su ihtiyacını karşılamak için UNICEF’e bağışlarda bulunuyor. Sarah Kauss bu başarısını hayallerinin ardında pes etmeden koşmasına, fikrine olan inancına ve gelen yatırım tekliflerine hayır diyerek uzunca bir süre tek başına ayakta kalma çabasına borçlu olduğunu söylüyor. Kauss, S’well markası için ünlülerle anlaşma yapmaya ve sosyal medyanın gücünü kullanmaya devam ediyor. Doğa ve insanlık için yılmadan çalışıyor.

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..