Blog

Tarım Ekonomisi Eğitimi Almanız için 10 Geçerli Sebep!

Tarım Ekonomisi Eğitimi Almanız için 10 Geçerli Sebep!

Meslek seçmeye gelince, gelişmekte olan dünyadaki birçok genç insan tarımdan uzak durma eğilimindedir. Bu nedenle, gençleri tarıma dahil etmek son zamanlarda öne çıkan bir konu oldu ve dünya çapında gençlerin tarımla ilgisiz kaldığı endişesi arttıkça, kalkınma gündemini artırdı.

İşte gençlerin tarım ekonomisi okumayı düşünmeleri için 10 neden
Tarım Ekonomisi Eğitimi Almanız için 10 Geçerli Sebep! 1

1- Gençlik tarıma daha fazla ilgi duyuyor

Eğilim büyüyor. Tarım sektörüne destek artıyor. Sebeplerin listesi sonsuzdur. Ziraata yönelik tutumlar değişmektedir. Gençler, neden tarımı seçtikleri konusunda kendileri için giderek daha fazla konuşuyorlar.


2- Tarımsal araştırmalar genç beyin gücüne ihtiyaç duyuyor

Günümüzde, iklim değişikliği ve besleyici gıdalara olan talebin artması, tarımda BİT'i keşfetmek, iklime duyarlı tarımı teşvik etmek ve sektörde gelecekteki büyümeyi güçlendirmek için yenilikler yapmak için yeni fikirler ve yenilenen bilgilerdir.


3- Şimdi etkili yeniliklerle dolu bir alan

Gelişmekte olan dünyadaki tarım, büyümesini sağlayan ve giderek artan sayıda genç teknoloji ustası sayesinde etkin yeniliklerle dolu bir alan haline geldi.


4- Genç girişimciler için birçok fırsat var

Yeterince toprak kaynağının bulunduğu Afrika'da, genç girişimci, kullanılmayan bir kalkınma kaynağı olarak tarıma teşvik edilmelidir.


5- Tarım dünyayı geliştirme gücüne sahiptir

Yoksullukla mücadeleye gelince, tarım diğer sektörlerden daha etkilidir. Tarım, yoksulluğu azaltmada diğer sektörlerden dört kat daha etkilidir.


6- Tarım, içine girmek için riskli bir sektör değildir

Gençlerin, yapabileceklerine inanmadan önce tarımda bunu yapan diğer gençlerin canlı örneklerini görmeleri gerekir.Tarım Ekonomisi Eğitimi Almanız için 10 Geçerli Sebep! 3
7- Tarımda işletmeler için fırsatlar var

Tarım, inanılmaz derecede siyasallaştırılmış toprağa bağımlıdır ve bu da tarım ve tarımı, özellikle siyasi bağlar veya finansal sermaye olmadan gençler için çekici değildir.


8- Tarım, istihdam için hızlı bir yoldur

Ekonomik fayda dışında tarım, çoğu Afrika devleti ekonomisinin ve dünyanın geri kalanının GSYH'sine katkıda bulunacaktır.


9- Tarımı kolaylaştıran mobil uygulamaların kullanılabilirliği

Günümüzde, dünyanın her ülkesindeki çoğu genç, eğitimsiz bir cep telefonunun nasıl kullanılacağını biliyor. Doğru uygulama ile ilgileniyor musunuz?


10- Çiftçi yok Yiyecek yok Gelecek yok!

Tarım, yoksulluğu ortadan kaldırmak için çok büyük bir potansiyele sahip, genç enerjiye ve tutkulu takım oyuncularına ihtiyaç duyuyor.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..