Blog

tercih dönemi

Tercih Döneminin Bitmesine Bir Gün Kala Yapmanız Gerekenler

Tercih dönemi artık sona eriyor ve tercih yapan arkadaşlarımız adına büyük bir heyecan duyduğumuzu belirtmek isteriz. Bu heyecanın yanında sizlere bir de birkaç tavsiye vermek isteriz.


İlk olarak yapmanız gereken, ilk tercih danışmanınızdan başka danışmanlara da puanınızla ilgili rehberlik talep etmeniz ve sebeplerini öğrenmek adına açıklama isteyiniz. Sağlamayı yaptıktan sonra kendi sıralamanızı belirleyin arkadaşlar.

Bölümleriniz hakkında emin olduktan sonra yaşamak durumunda olabilleceğiniz şehirler hakkında ön bilgi sahibi olmaya özen gösterin. Bu sayede herhangi bir sürprizle karşılaşmamış olursunuz.

Tercihlerinizde önlisans ve lisans şeklinde listelemelerde bulunduysanız, istediğiniz bölüme göre sıralamalarınızı yeniden gözden geçirmenizde fayda var.

Son olarak belki de en önemlisi, bu hayat sizin ve sizlerin tercihlerine başkalarının müdahale etmesine asla izin vermeyin!

Tercih döneminin sona ermesine saatler kala, kendinizden eminseniz artık sonuçların açıklanacağı günü beklemeye koyulabilirsiniz.

Umarız sizler için en güzeli olmuştur!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..